• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY -  GRUDZIEŃ 2022
          • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - GRUDZIEŃ 2022

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc grudzień 2022 r. będzie wynosić 100,64 zł

• PASOWANIE NA UCZNIA W KLASACH PIERWSZYCH

• 5 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na Ucznia. Był to szczególny dzień, który na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego Ucznia klasy pierwszej.
            Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora szkoły Pana Andrzeja Kruka, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do Pierwszoklasistów.
            Następnie zebrani obejrzeli program artystyczny, zaprezentowany przez starszych kolegów i koleżanki.
            Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Dyrektor. W ten sposób Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie.
            Na zakończenie wszyscy Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków i słodkości oraz pamiątkowych zdjęć.

Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Naszym najmłodszym Uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawczynie klas pierwszych

• LAUREACI II SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości były w naszej szkole okazją do zorganizowania II już konkursu poezji i pieśni patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Celem, który przyświecał organizatorom było wzmacnianie wśród uczniów postawy patriotycznej, kształtowanie poczucia więzi z własnym narodem, jego historią, tradycją i wartościami poprzez kontakt z polską poezją i pieśnią patriotyczną, a także promowanie talentów naszych uczniów.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Akademii z okazji Narodowego Dnia Niepodległości 10 listopada 2022 r. w naszej szkole. Uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali z rąk Dyrekcji, Andrzeja Kruka i Elżbiety Siorek pamiątkowe dyplomy, książki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie. Wszystkim dzieciom pięknie dziękujemy za trud, odwagę i wspaniałe występy, a laureatom serdecznie gratulujemy!

A oto nasi laureaci:

Kategoria wiekowa klasy 1-3

POEZJA

1. Miejsce – Zuzanna Sochacka 3c
            2. Miejsce – Hanna Siedlecka 1a
            3. Miejsce – Julian Turek 1a

PIEŚŃ

1. Miejsce – Eliza Szopa 1a
            2. Miejsce – Ryszard Turek 2a
            3. Miejsce – Magdalena Łyszczarz 3a

Wyróżnienie: zespół: Maja Stankiewicz, Hanna Błądek, Aniela Bazan, Emilia Środa 2b

Kategoria wiekowa klasy 4-8

POEZJA

1.    Miejsce – Katarzyna Barć 6b

2.    Miejsce – Karol Czeran 6b

3.    Miejsce – Aleksandra Gorczyca 5a

Wyróżnienie: Alicja Siedlecka 6b

PIEŚŃ

1. Miejsce – zespół: Natalia Witalec, Julia Mazur 7a
            2. Miejsce – zespół: Anna Mazur, Barbara Świerczek 5c
            3. Miejsce – Laura Zawada 4c

Wyróżnienie: Jan Koza 4c, Nikodem Dankowski 5a, Emilia Szopa 8c

Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Ewa Lelek, Anna Gargała, Katarzyna Warzocha, Marcin Florczak.

• WYWIADÓWKI

informujemy, że wywiadówki odbędą się:

16 listopada 2022 r. - klasy 1-3 oraz klasa 5B

8A - sala nr 31

8B - sala nr 27

8C - sala nr 35

• JEST TREŚĆ? JEST FORMA! ĆWICZ SIĘ W CZYTANIU Z CZYTAJ PL!

• Czytaj PL to bezpłatna wypożyczalnia ebooków i audiobooków dostępna przez cały listopad. W tym roku dzięki aplikacji Woblink, fani literatury będą mieli możliwość pobrania za darmo aż 18 książek, wśród których znajdą tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane, docenione przez krytyków, i takie, które podbiły serca czytelników. Tegoroczna odsłona Czytaj PL obfituje w nowości, po raz pierwszy w akcji Czytaj PL udostępnione będę dwie biblioteki – główna i dla młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - LISTOPAD 2022

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc listopad 2022 r. będzie wynosić 125,80 zł