Rok szkolny 2024/2025
LEKCJA W KINIE "KOLOROWE EMOCJE, CZYLI CO NAM W DUSZY GRA"
10.04.2025 r. klasy 1A, 1B, 1C i 1D wybrały się na lekcję w kinie "Zorza" pt. "Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra". Na lekcji uczniowie dowiedzieli się co to są emocje i jak je nazywać, poznali różnice między emocjami a uczuciami, uświadomili sobie, że każdy człowiek odczuwa emocje, zrozumieli znaczenie wszystkich emocji i zobaczyli jak wyrazić swoje emocje w taki sposób, aby nie ranić innych ludzi. Na koniec uczniowie obejrzeli bardzo pouczającą bajkę. Lekcja bardzo spodobała się uczniom i przyniosła wiele radości. W przyszłości chętnie wybierzemy się na kolejne zaplanowane lekcje.
Wychowawcy klas pierwszych
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z PROJEKTEM "NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI"
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas drugich brali udział w realizacji projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Projekt zakładał przybliżenie uczniom świata matematyki poprzez zabawę i rozwiązywanie problemów matematycznych z bohaterami projektu – Natalką i Antkiem. W ramach projektu uczniowie poszukiwali związków matematyki z różnymi miejscami, aktywnościami i przedmiotami.
W pierwszym półroczu odbyło się pięć zajęć: „Matematyka w grach planszowych”, „Matematyka w sklepie”, „ Matematyka w ciele człowieka”, „Matematyka na urodzinach” oraz „Matematyka w straży pożarnej”. Podczas warsztatów matematycznych, uczniowie rozwijali pojęcia matematyczne, pracowali w oparciu o różne materiały edukacyjne( gry, zadania, czy filmy edukacyjne). Również poprzez zagadki i problemy do rozwiązania kształtowali kreatywne myślenie. W drugim półroczu czekają na uczniów kolejne wyzwania matematyczne.
Wychowawcy klas drugich
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON
W dniach 26-27 marca 2025 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon, w kategoriach: matematyka i zintegrowane sprawności. Celem konkursu było rozwijanie u młodszych uczniów zamiłowania do matematyki i pokonywanie trudności związanych z rozwiązywaniem, jak się okazało, nie zawsze łatwych zadań. Dodatkową trudnością był fakt, że rozwiązanie danego zadania mogło mieć jedną, dwie lub kilka odpowiedzi.
Udział uczniów konkursie przedstawia się następująco:
Zintegrowane sprawności klasa 1: 17 osób
Zintegrowane sprawności klasa 2: 2 osoby
Zintegrowane sprawności klasa 3: 4 osoby
Matematyka klasa 1: 21osób
Matematyka klasa 2: 8 osób
Matematyka klasa 3: 1osoba
Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i niecierpliwie czekamy na wyniki.
Koordynatorzy konkursu
Martyna Schmidt
Elżbieta Siorek
Dominika Trawka
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Pierwszy dzień wiosny, który przypada na 21 marca, to moment, w którym przyroda budzi się do życia – pojawiają się pierwsze kwiaty, a drzewa zaczynają wypuszczać pąki. Jest to czas pełen nadziei i pozytywnej energii, zwiastujący nadejście cieplejszych dni. W naszej świetlicy szkolnej oczekiwanie na ten wspaniały dzień również było pełne radości i entuzjazmu. Z okazji nadchodzącej wiosny, dzieci z zaangażowaniem tworzyły piękne prace plastyczne, które można podziwiać na załączonych zdjęciach. Wiosnę powitaliśmy z radością, ciesząc się z nowych początków i obietnicy cieplejszych dni.
Kozdra Bożena
NIEZWYKŁA PRZYGODA Z ALPAKĄ
- 2
W dniu 7 marca klasy drugie udały się do Nosówki na niezwykłe spotkanie z alpakami. Celem wycieczki było zaciekawienie uczniów otaczającą ich przyrodą, kontakt ze zwierzętami oraz poznanie zwyczajów alpak. Na początku spotkania pani przewodnik opowiedziała uczniom skąd przybyły alpaki i w jakim celu ludzie je hodują. Dowiedzieliśmy się, że te krewne wielbłądów, dostarczają ludziom nie tylko hipoalergicznej wełny, ale przede wszystkim dużo pozytywnych odczuć. Są to bardzo miłe i przyjazne zwierzęta. Kontakt z nimi obniża poziom stresu i uwalnia endorfiny. Przysmakiem alpak jest marchewka, która karmiliśmy te zwierzęta. Dzieci były zadowolone, uśmiech z ich twarzy nie schodził, chociaż niektórzy niezbyt ufnie zbliżali się do nich. Oprócz alpak można było zobaczyć kucyki, osiołki i miniaturowe kangury. Spotkanie ze zwierzętami było dla uczniów niezapomnianym przeżyciem.
Wychowawcy klas drugich
TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W ŚWIETLICY
W dniach od 10.03.25 do 14.03.25 tematem tygodnia w świetlicy szkolnej był: ,,Tydzień gier planszowych". W ramach realizacji tego tematu dzieci w grupach stworzyły swoje własne i ciekawe gry planszowe. Dzięki temu rozwijali umiejętność pracy w grupie.
Joanna Magoła, Ewa Kaczmarska
AUDYCJE MUZYCZNE Z YAMAHĄ W PIERWSZYM PÓŁROCZU - PODSUMOWANIE
- 1
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2024/2025 przedszkolaki oraz uczniowie klas 1 – 3 brali udział w audycjach muzycznych organizowanych przez nauczycieli Szkoły Muzycznej YAMAHA. Podczas spotkań z muzyką na żywo, dzieci miały okazje poznać
m. in. instrumenty smyczkowe (skrzypce małe, skrzypce duże, altówka i skrzypce elektryczne), instrumenty dęte drewniane (klarnet duży, klarnet mały, saksofon sopranowy, saksofon altowy oraz saksofon tenorowy), a także instrumenty dęte blaszane (trąbka wentylowa, trąbka skrzydłowa, trąbka kibica, kornet, róg myśliwski oraz piccolo).W trakcie trwania audycji mali słuchacze mieli możliwość wzbogacić wiedzę i zapoznać się z nieznanymi dotąd terminami muzycznymi, a także z budową oraz brzmieniem wielu ciekawych instrumentów. Nie brakowało także chętnych do spróbowania swoich sił podczas gry na wybranych instrumentach.
Podczas każdej z audycji dzieci z wielką radością przenosiły się do świata muzyki, doskonale się przy tym bawiły i bardzo żywiołowo reagowały. Śpiewy, tańce i zabawy rytmiczne proponowane przez prowadzących bardzo przypadły dzieciom do gustu. Uśmiech, który towarzyszył najmłodszym odzwierciedlał dobry humor i wspaniałą zabawę.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom ze Szkoły Muzycznej YAMAHA za zrealizowane audycje i z niecierpliwością czekamy na następne.
Szkolny koordynator audycji
M. Kmieć
"MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA" - ETAP DRUGI - SZKOLNY
- 6
6 lutego 2025 roku odbył się drugi etap Konkursu Matematycznego dla klas 1-3 „Mistrz Szybkiego Liczenia”. Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy rozwiązywali zestawy rachunkowe, takie same dla każdego poziomu klas. Za każde prawidłowo wykonane obliczenie i czytelne wpisanie wyniku uczeń otrzymywał 1 punkt. Czas przewidziany na zadania konkursowe wynosił 5 minut.
O wynikach w etapie szkolnym zdecydowały niewielkie różnice w punktacji oraz w przypadku klas trzecich musiała być przeprowadzona dogrywka. Świadczy to o wyrównanym poziomie wśród uczestników.
Oto wyniki konkursu:
Klasy pierwsze
Mistrz Szybkiego Liczenia – Filip Środa - kl. 1b
I Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Marianna Katzen – kl. 1b
II Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Michalina Olejniczak – kl.1b
Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 1c – Antoni Zachacz
Klasy drugie
Mistrz Szybkiego Liczenia – Jakub Modlisz – kl 2a
I Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Tomasz Wiliński – kl 2a
II Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Adam Kyc – kl. 2b
Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 2a – Tomasz Socha
Klasy Trzecie
Mistrz Szybkiego Liczenia – Szymon Krauz – kl. 3a
I Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Sofiia Petryshyn – kl. 3b
II Wicemistrz Szybkiego Liczenia – Magdalena Bytnar – kl. 3a
Wyróżnienie otrzymał uczeń kl. 3b- Liubomyr Petryshyn
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu.
Organizatorzy:
Martyna Schmidt, Elżbieta Siorek
LEKCJA O WODZIE PROWADZONA PRZEZ PRZEDSTAWICIELA FIRMY "RZESZOWIANKA"
- 2
21 styczna br. w naszej szkole odbyła się lekcja na temat znaczenia wody dla klas pierwszych. Pani Katarzyna przypomniała jak ważna jest woda dla planety, człowieka i zwierząt. Bawiliśmy się w zgadywanki dotyczące wody, wspólnie zrobiliśmy eksperyment o zanieczyszczeniach wody oraz przygotowaliśmy pyszną lemoniadę. Nasi uczniowie przede wszystkim zapamiętali, że woda jest cennym zasobem, który powinniśmy szanować i chronić. Pani Katarzynie bardzo dziękujemy za ogromną dawkę wiedzy i przekazanie kilku zgrzewek wody dla naszych uczniów.
Dominika Trawka
,,DZIECI Z BULLERBYN'' W KLASIE 3B
"Dzieci z Bullerbyn” to jedna z najpopularniejszych powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Ciepła, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciństwie jest historią znaną kilku pokoleniom czytelników.
Uczniowie klasy IIIB po omówieniu lektury wykonali makiety przedstawiające mały plan wioski z domkami bohaterów książki. Z przyniesionych materiałów zbudowali domy mieszkalne, zabudowania gospodarcze, piękne postacie oraz zwierzątka. Każda zagroda była inna, piękna i niepowtarzalna. Trzecioklasiści wspaniałe poradzili sobie z tym zadaniem. Wspólna praca dostarczyła im wielu radosnych chwil i stworzyła okazję do twórczej wymiany myśli. Oto wyniki ich pracy...
Natalia Krupa
"MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA"
- 3
Etap Pierwszy - Klasowy
W dniu 20 stycznia 2025 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny dla klas 1-3, „Mistrz Szybkiego Liczenia”.
Celem konkursu było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród uczniów, doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia, kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem. Konkurs składa się z dwóch etapów – Klasowego i Szkolnego.
Ochotnicy, którzy zgłosili się do konkursu, w liczbie 67 uczniów, otrzymali jednakowe dla danego poziomu zestawy rachunkowe, przygotowane przez Organizatora Konkursu. Na karcie konkursowej uczestnicy wpisywali wyniki w najprostszej postaci. Za każde prawidłowo wykonane obliczenie i czytelne wpisanie wyniku uczeń otrzymywał 1 punkt. Czas przewidziany na zadania konkursowe wynosił 5 minut.
Do Etapu Szkolnego dostały się 3 osoby z każdej klasy, które otrzymały największą liczbę punktów na poziomie Etapu Klasowego.
Są to następujący uczniowie:
Klasa 1a
Natan Szura
Jan Kępa
Weronika Gorczyca
Klasa 1b
Filip Środa
Michalina Olejniczak
Marianna Katzen
Klasa 1c
Antoni Zachacz
Wiktoria Derlecka
Oskar Subik
Klasa 1d
Kaja Kostur
Patryk Szteliga
Oleksii Fironov
Klasa 2a
Jakub Modlisz
Tomasz Socha
Tomasz Wiliński
Klasa 2b
Marcus Szyszka
Adam Kalita
Adam Kyc
Klasa 3a
Szymon Krauz
Magdalena Bytnar
Eliza Szopa
Klasa 3b
Liubomyr Petryshyn
Sofiia Petryshyn
Filip Dwojak
Klasa 3c
Julia Kowal
Karol Wyskiel
Szymon Domino
Wyróżnienie w pierwszym etapie otrzymała uczennica klasy 2a – Antonina Cynk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i jednocześnie dziękujemy za tak liczny udział uczniów w tym konkursie.
Etap Finałowy odbędzie się 6 lutego 2025 r. i wyłoni na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich – Mistrzów i Wicemistrzów Szybkiego Liczenia.
Organizatorzy:
Martyna Schmidt, Elżbieta Siorek
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY W KLASACH „0” - III
W dniu 21 stycznia 2025 roku uczniowie klas „0” – III wzięli udział żywej lekcji przyrody pt. ”Dzieciaki kochają zwierzaki – gady”. Pokaz edukacyjny poświęcony był życiu oraz zwyczajom tych niezwykłych stworzeń. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek na temat węży, np. tego, że węże śpią z otwartymi oczami, wąchają językiem, przechodzą wylinkę, a najlepiej rozwiniętym zmysłem gadów jest słuch. Uczniowie najmłodszych klas spotkali się m.in. z Julianem, Witkiem i Tosią. Nie byli to jednak nowi koledzy w szkole, ale przedstawiciele gadów: pyton królewski, boa tęczowy, boa dusiciel, pyton tygrysi, pyton tęczowy oraz wąż albinos, który zrobił na dzieciach największe wrażenie. Mimo, że niektórzy uczestniczy spotkania obawiali się tak bliskiego spotkania z wężami, to możliwość obejrzenia tych zwierząt z bliska i pogłaskani ich była silniejsza, niż strach. Chętnych i odważnych nie brakowało. Dla wszystkich uczestników spotkania było to fascynujące doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci.
M. Kmieć
ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS 0-3
- 4
15 i 16 stycznia br. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas 0-3.
Wspólną zabawę umilili nam muzycy ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły przy wesołej i skocznej muzyce, chętnie brały udział w organizowanych, w trakcie konkursach. W każdej klasie można było podziwiać piękne przebrania. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunków dla poszczególnych klas.
Wychowawcy klas 0-3
MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO MUZEUM DOBRANOCEK
- 1
W dniu 6 grudnia b.r. uczniowie klas 1a i 3a wraz z wychowawczyniami udali się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Na dzieci czekała wystawa pt. „Gdzie jesteś Scooby Doo?”, dotycząca przygód niezwykłego doga niemieckiego i jego grupy przyjaciół. Eksponaty na wystawę udostępniła Pani Sylwia Bukowczan, prywatna kolekcjonerka, wielka miłośniczka Scoobiego. Wśród niezliczonej ilości przedmiotów, dostrzec można było m. in. maskotki przedstawiające głównego bohatera, figurki, książeczki, gry, opakowania po produktach spożywczych, karty pocztowe i przybory szkolne. Najmłodsi z wielkim entuzjazmem i zachwytem podziwiali wystawę, obejrzeli film o Scooby Doo oraz rozwiązywali zagadki, które przygotowała dla Nich Pani Sylwia. Ogromną radość sprawiło także uczniom (drugie tego dnia) spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci słodkościami. Był to niezwykle udany dzień, który dostarczył wiele szczęścia i zapewne na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.
Opracowanie:
M. Kmieć
ALLADYN…. BAŚŃ TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY – MUZYCZNA OPOWIEŚĆ
17 grudnia br. dzieci z klas drugich oraz z oddziału przedszkolnego udały się do WDK na spektakl „ Alladyn… Baśń tysiąca i jednej nocy”. Widowisko przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, wprowadziło widzów w kolorowy, orientalny świat pełen tajemniczości i magii. A wszystko to za sprawą cudownej lampy, w której mieszkał dżin spełniający życzenia. Przedstawieniu towarzyszyły dźwięki przepięknej muzyki, bogata scenografia i efekty specjalne. Podczas spektaklu, aktorzy nawiązywali kontakt z publicznością, poprzez grę aktorską i melodyjne utwory. Widowisko teatralne nie tylko przybliżyło dzieciom orientalną kulturę, ale również przekazało przesłanie, że nie bogactwo, a miłość i uczciwość są w życiu najważniejsze.
Wychowawcy oddziału przedszkolnego i klas drugich
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W KLASIE 2B
Trwając w przedświątecznym klimacie dnia 13.12.2024 r. dzieci z klasy 2b wzięły udział w warsztatach na świetlicy szkolnej. Efektem wspólnej pracy są śliczne domki, które zdobią tablice szkolnego korytarza naszej szkoły. Podczas warsztatów uczniom towarzyszył dobry humor i chętnie podjęli się tego zadania.
Kozdra Bożena
MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA KLAS 1B, 1C, 1D, 3B
6 grudnia br. klasy 1B, 1C, 1D i 3B wybrały się do kina Helios na film pt."Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja" oraz "Paddington w Peru". Film przygodowy o reniferze Niko opowiada o Powietrznej Eskadrze Świętego Mikołaja. Wkrótce okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden kandydat na jego miejsce – to Stella, zawadiacka reniferka, która również chętnie przyczyni się do rozdawania prezentów na Boże Narodzenie. Pomimo rywalizacji, oboje lubią się nawzajem, a Niko zachęcony przez swoją konkurentkę pokazuje jej gdzie ukryte są słynne sanie Świętego Mikołaja. W noc poprzedzającą Wigilię wychodzi na jaw, że Stella bez pytania zabrała bezcenny pojazd i uciekła z nim w kierunku mroźnej Północy. Niko wspólnie ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi – wiewiórką Juliuszem i łasicą Wilmą, ruszają śladem uciekinierki.
Miś Paddington wraz ze swoją rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi.
Oba filmy bardzo przypadły do gustu naszym uczniom i wywołały wiele pozytywnych emocji. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas niespodzianka od Mikołaja.
Wychowawcy klas 1B, 1C, 1D i 3B
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
6 grudnia br. do uczniów klas młodszych przybył święty Mikołaj. Wszystkie dzieci przywitały go z radością. Nasz wyjątkowy gość rozdał prezenty, na które dzieci długo czekały. Mikołaj okazał się bardzo sympatyczną postacią, którą bardzo polubiły dzieci. Atmosfera spotkania była bardzo ciepła i przyjemna. Mikołaj obiecał, że przybędzie do nas za rok.
Wychowawcy klas 0-3
WYJŚCIE KLAS DRUGICH NA MULTIMEDIALNĄ LEKCJĘ I SEANS FILMOWY
2 grudnia br. klasy drugie udały się na Multimedialną lekcję do Multikina, pt. "Czy dzieci są bezpieczne w sieci?". Podczas zajęć uczniowie uzyskali informacje, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci, zrozumieli, dlaczego nie warto zdradzać informacji na swój temat w Internecie, poznali jak działa plotka w sieci. Uczniowie odkryli, dlaczego darmowe aplikacje nie są wcale darmowe i poznali zasady dobrych manier w Internecie. Oprócz treści związanych z bezpieczeństwem w sieci uczniowie również oglądali film pt. "Mała wielka stopa 2 w rodzinie siła".
Wychowawcy klas drugich
ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS MŁODSZYCH
- 3
26 i 27 listopada 2024 r. odbyła się zabawa andrzejkowa klas 0-3.
Tańce przeplatane były wspólnymi zabawami, które integrowały uczniów.
Na poziomie klasowym odbyły się wróżby na temat przyszłości.
W przerwach dzieci zajadały się smacznymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.
To był dzień pełen magii.
Wychowawcy klas 0-3
TEATR EDEN "ODWAŻNY PASTUSZEK"
W listopadowy poranek uczniów klas trzecich odwiedził Teatr Eden z Wieliczki ze spektaklem pt. „Odważny Pastuszek”. Aktorzy przedstawili historię pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomógł zapanować królowej nad jej złym humorem. Ze spektaklu wypływa morał uczący szacunku do słabszych i mniejszych. Aktorzy zachęcili dzieci do współtworzenia akcji. Uczniowie śpiewali, tańczyli i pomagali budować zagrodę dla owieczek.
Dziękujemy Teatrowi Eden za dawkę świetnej zabawy i nauki!
Opracowanie: Justyna Adamska-Szałajko
WYCIECZKA KLAS TRZECICH
10 października uczniowie klas 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zespołu Pałacowo Parkowego w Hadlach Szklarskich. To malownicze miejsce usytuowane z dala od miast i ciągów komunikacyjnych na Pogórzu Przemysko-Dynowskim. Czyste powietrze, cisza oraz piękna pogoda sprawiły, że jest to miejsce pełne wypoczynku. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z wizyty w kręgielni, strzelnicy oraz ogrodzie sensorycznym. Na koniec odbyły się warsztaty z przygotowania Pizzy.
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
25 i 26 września klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Od ziarna do chleba” podczas, których poznali rodzaje zbóż, dawne i współczesne sposoby zbiorów i uzyskiwania mąki. Mogli również przyjrzeć się narzędziom takim jak sierp, cep i żarno, którymi posługiwano się dawniej. Podczas części praktycznej każdy z uczniów miał możliwość wyrabiania, kształtowania oraz ozdobienia własnego chlebka. Piękne krajobrazy i okolice ośrodka jeździeckiego uczniowie podziwiali podczas przejażdżki konnymi bryczkami. Bliższy kontakt z pięknymi wierzchowcami umożliwiła indywidualna przejażdżka konna na maneżu, która dla wielu uczniów była szansą na przełamanie strachu. Uwieńczeniem aktywnego wypoczynku było ognisko i degustacja kiełbasek. Uczniowie zakończyli wycieczkę zaopatrzeni w dyplomy i wypieki, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, a przede wszystkim zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.
Wychowawczynie klas pierwszych
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w szkole. W tym roku szkolnym 2024/2025 odbyło się 1 września wraz z rozpoczęciem nauki. Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych – I „a”, I „b”, I „c” i 1 „d” poprowadziła przewodnicząca szkoły, która powitała zgromadzonych gości: panią dyrektor Annę Skibę, panią wicedyrektor Iwonę Olewicz oraz pierwszoklasistów i ich rodziców. Po krótkim powitaniu nastąpiła długo wyczekiwana przez dzieci chwila – ślubowanie. Dzieci w obecności rodziców, dyrekcji i nauczycieli złożyły ślubowanie na flagę Polski. Przyrzekały być pilnymi uczniami, dobrymi kolegami i koleżankami, a swoim zachowaniem napawać dumą rodziców i nauczycieli.
Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała aktu pasowania uczniów dotykając ramion każdego pierwszaka dużym ołówkiem, następnie pani wicedyrektor Iwona Olewicz wręczała Dyplom Pasowania na ucznia klasy pierwszej.
Tym symbolicznym gestem wszystkie dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie były wspólne pamiątkowe zdjęcia.
Za przygotowanie oprawy muzycznej dziękujemy panu Marcinowi Florczakowi nauczycielowi muzyki.
Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce – Powodzenia!
wychowawczynie klas pierwszych