• KOLOROWY TYDZIEŃ ZIEMI

• W dniach 22-26 kwietnia przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Kolorowy tydzień Ziemi”. Ekologiczny tydzień w szkole  miał na celu  włączenie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska oraz zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat problemów ekologicznych.
            Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązywał inny kolor ubioru, który dotyczył zarówno uczniów jak i nauczycieli. Pierwszy dzień poniedziałek –  zadedykowany był Ziemi, tego dnia ubieraliśmy się na brązowo. Wtorek był dniem niebieskim - poświęconym czystości wody. W środę w szkole przeważał kolor zielony – poświęcony roślinności. Dzień żółty przypadł na czwartek – poświęcono go Słońcu, natomiast piątek był dniem koloru białego i odpowiadał za czystość powietrza.
            W ten sposób uczniowie i nauczyciele pokazali, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. Wspierajmy naszą Matkę Ziemie, nie tylko raz w roku ale każdego dnia i w każdym momencie, aby ten nasz wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

Małgorzata Wojtan

• BRĄZ W PŁYWANIU

• 17 kwietnia odbyły się zmagania młodych pływaków z rzeszowskich szkół w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasz jedyny reprezentant - Radek Chochorowski z klasy 6 a zajął 3. miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym osiągając czas 40,38 s.

Gratulujemy Radkowi wspaniałęgo występu i życzymy kolejnych sukcesów na pływalni!

Piotr Januszczak - nauczyciel wychowania fizycznego

• WYWIADÓWKI - ZMIANA

informujemy, że wywiadówki odbędą się w dniach:

24 kwietnia 2024 r. (klasy 1A, 2-3) o godz. 16.30

25 kwietnia 2024 r. (klasy 1B, 4-5, 6A, 6C, 7-8) o godz. 16.30

25 kwietnia 2024 r. klasa 6B o godz. 16.00

Numery sal lekcyjnych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły.

• AKCJA CZYTELNICZA ,,ZAPROPONUJ, CO LUBISZ CZYTAĆ!''

• W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Zdecyduj, co lubisz czytać!”, biblioteka szkolna zaprasza do współtworzenia księgozbioru. Akcja biblioteczna „Zaproponuj książkę” to Twój realny wpływ na ofertę biblioteki. Propozycje zakupu książek/audiobooków można składać w specjalnie przygotowanych skrzynkach na terenie szkoły lub zgłaszać w bibliotece. Zapraszamy!

• WYWIADÓWKI - zmiana

informujemy, że wywiadówki odbędą się w dniach:

24 kwietnia 2024 r. (klasy 1A, 2-3) o godz. 16.30

25 kwietnia 2024 r. (klasy 1B, 4-5, 6A, 6C, 7-8) o godz. 16.30

25 kwietnia 2024 r. klasa 6B o godz. 16.00

Numery sal lekcyjnych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły.

• KOLOROWY TYDZIEŃ ZIEMI 22.-26.04.2024

• Cześć! Czy znajdziesz w swojej szafie ubrania w kolorze: brązowym, niebieskim, zielonym, żółtym i białym?
            Jeśli tak - to przyłącz się do świetlicowej akcji ,,Kolorowy Tydzień Ziemi" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zachęcamy Wszystkich do udziału!

22.04. (poniedziałek) ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI -  DZIEŃ BRĄZOWY  – poświęcony Ziemi (ubieramy się na brązowo)

23.04. (wtorek) – DZIEŃ NIEBIESKI – poświęcony czystości wód (ubieramy się na niebiesko)

24.04. (środa) – DZIEŃ ZIELONY – poświęcony roślinności (ubieramy się na zielono)

25.04. (czwartek) – DZIEŃ ŻÓŁTY – poświęcony Słońcu (ubieramy się na żółto)

26.04. (piątek) – DZIEŃ BIAŁY – poświęcony czystości powietrza (ubieramy się na biało).

Małgorzata Wojtan