• POKAZ CHEMICZNY

• W dniach 24-25 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz chemiczny poprowadzony przez firmę ,,Potencjał Joanna Obłoza”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie atrybuty posiada chemik oraz jakiego szkła laboratoryjnego i odczynników używa on w swojej pracy.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane efektowne eksperymenty ze zmianą zabarwienia roztworów, widowiskowe przemiany, jakim ulega suchy lód z tworzeniem dużych ilości pary, czy baniek, które nie pękają po dotknięciu. Uczniowie mogli nawet przez naprawdę krótką chwilę dotknąć go, a temperatura suchego lodu to aż -78 stopni Celsjusza! Równie niezwykłymi doświadczeniami, które spotkały się z ogromnym entuzjazmem uczniów były wybuchowa reakcja spalania wodoru oraz reakcja ze światłem ultrafioletowym.

Na czas pokazu uczniowie młodszych klas mogli się przenieść w świat magii i czarów, zaś starsi mogli przypomnieć sobie poznane na lekcjach chemii prawa i reakcje.

Agnieszka Bielęda

nauczycielka chemii

• 2 MAJA - DZIEŃ WOLNY

informujemy, że dzień 2 maja 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

W dniach 4-5 maja 2023 r. zajęcia edukacyjnie odbywają się wg planu lekcji.

• WYWIADÓWKI

informujemy, że wywiadówki odbędą się:

25 kwietnia 2023 r. – klasy 1 – 3 oraz klasa 8a

8C - sala nr 35

26 kwietnia 2023 r. (środa) – godz. 17.00

7 - sala nr 22

• Webinarium "Zielone miasto z klimatem"

• W dniu 28 marca klasy 6A, 6B, 7A, 8A, 8B i 8C wraz ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielem biologii i przyrody Panią Bernadetą Błahut wzięły udział w webinarium pt.: „Zielone miasto z klimatem”.

Uczestnicy webinarium dowiedzieli się m.in. w jaki sposób globalna zmiana klimatu wpływa na stan drzew w mieście, a jak drzewa zmieniają lokalny klimat; jakie korzyści przynosi obecność zieleni w naszym otoczeniu, jakie usługi ona świadczy oraz jak można oszacować wartość tych usług, czyli jakie korzyści ekonomiczne płyną z utrzymania drzew miejskich. Spotkanie było prowadzone w aktywnej formule, poszczególne części zawierały różnorodne aktywności m. in z zastosowaniem telefonów komórkowych. Webinarium było prowadzone przez ekspertów UNEP/GRID-Warszawa, jak i przedstawiciela Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bernadeta Błahut

• WIELKANOC 2023 - KARTKI ŚWIĄTECZNE I PISANKI – AKCJA POMOCY MISJOM

• W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie klas IV,V,VI i VII na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki świąteczne oraz pisanki. Pisanki to istotny element wielkanocnego stołu. Uczniowie ozdabiali pisanki bibułą, włóczką, kolorowym papierem, kordonkiem, muliną oraz cekinami. Nie mogło zabraknąć też kartki świątecznej. Każdy uczeń wykonał ją według własnego projektu, naklejając barwne elementy z kolorowego papieru związane z Wielkanocą. Najciekawsze prace oferowano mieszkańcom dzielnicy Biała w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie po mszach w niedzielę – 16 III, 26 III i 2 IV br.

Zebrane od mieszkańców pieniądze za kartki i pisanki uczniowie przekazali na misje w Afryce i Ameryce Południowej. W tym roku wspierają oni dożywianie bezdomnych dzieci z Boliwii (projekt misyjny nr732 – 450,00 zł), pomagają dzieciom z Peru (projekt misyjny nr 729 – 450,00 zł), wspierają dzieci i młodzież w Malawi (projekt misyjny nr 741– 40,00 zł) oraz rehabilitację Marii Lasoty-400,00 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tę akcję świąteczną.

Dorota Markowicz

nauczyciel plastyki

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - KWIECIEŃ 2023

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc kwiecień 2023 r. będzie wynosić 100,64 zł