• DYŻUR DYREKTORA SZKOŁY

• Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 Dyrekcja szkoły przyjmuje rodziców uczniów w każdy czwartek w godzinach 09.00 - 10.00 oraz 15.00 - 16.00.

Umówienie spotkania (również w sprawach pilnych, poza terminem wskazanym powyżej) odbywa się za posrednictwem sekretariatu szkoły - tel. 17 748 38 60.

• OBIADY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

• Informujemy, że realizacja umowy na usługi cateringowe (obiad dwudaniowy z kompotem) rozpocznie się z dniem 5 września br.

Obiady będą wydawane uczniom do godz. 14.00

(o ewentualnych zmianach godzin będziemy informować na bieżąco)

• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Wakacje dobiegają końca, tym samym przedstawiamy krótką informację dotyczącą organizacji nowego roku szkolnego.

W nowym roku szkolnym blisko 430 uczniów będzie uczyło się w 21 oddziałach klasowych. Szkoła dysponuje jedynie 17 salami lekcyjnymi, co wskazuje, że nie wszystkie oddziały będą miały przypisaną jedną salę lekcyjną.

Lekcje będą rozpoczynać się od godz. 8.00.

Nastąpią również zmiany wśród grona pedagogicznego. Część nauczycieli dotychczas uczących w naszej szkole zostanie zastąpiona przez nowych. Pracę na część etatu rozpocznie również psycholog, który będzie wspierał działania pedagoga szkolnego.

W czasie wakacyjnym w naszej szkole odmalowanych zostało 6 sal lekcyjnych, w tym sale na pierwszym piętrze z przeznaczeniem dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz na piętrze drugim z przeznaczeniem na pracownie przedmiotowe.

Z części sal lekcyjnych zostały utworzone pracownie przedmiotowe, a mianowicie: pracownia matematyczna, pracownia polonistyczna, pracownia fizyczno-chemiczna, pracownia historyczna, pracownia biologiczna, pracownia geograficzna oraz pracownia językowa. Pracownie zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne, które z pewnością wspomogą proces dydaktyczny a także uatrakcyjnią prowadzone lekcje. Za prowadzenie pracowni oraz wykorzystanie przedmiotowych pomocy dydaktycznych zostali odpowiedzialni nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

Odświeżona została także świetlica główna, do której po skończonych zajęciach lekcyjnych będą uczęszczali uczniowie naszej szkoły. Ponadto w wybranych salach lekcyjnych dokonano wymiany białych, magnetycznych tablic suchościeralnych oraz uzupełniono rolety okienne.

By zapewnić bezpieczne warunki zabawy i odpoczynku uczniom naszej szkoły zostały wykonane prace modernizacyjne placu zabaw. W szczególności wymienione zostało podłoże placu, odmalowane i uzupełnione urządzenia zabawowe jak również ławki. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł blisko 70.000,00 PLN.

Realizując ministerialny program Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły już w nadchodzącym roku szkolnym będą korzystać z wielu pomocy dydaktycznych m.in. drukarek 3D, sprzętu i akcesoriów do realizacji nagrań obrazu i dźwięku, mikrokontrolerów oraz gogli wirtualnej rzeczywistości z modułami dydaktycznymi  do poszczególnych przedmiotów m.in. matematyki, geografii, biologii, chemii, fizyki oraz historii zgodnych z realizacją podstawy programowej.

Ponadto, w szkole będą prowadzone zajęcia pozalekcyjne m.in. z języka angielskiego, robotyki (klocki lego), arytmetyki mentalnej oraz zajęcia sportowe w ramach SKS i gimnastyki korekcyjnej. Czas rozpoczęcia zajęć będzie uzależniony od dostępności sal lekcyjnych - najwcześniej po godzinie 14.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania stojące przed uczniami, ale i przed nauczycielami. Mamy nadzieję, że otoczenie w jakim będziemy wspólnie pracować przyczyni się do realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych i sprawi, że uczniowie będą chętnie uczęszczać do naszej szkoły.

Wszystkim życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

• INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY SEKRETARIATU

z uwagi na planowane szkolenie pracowników administracji, w dniu 24 sierpnia br. (środa) sekretariat szkoły będzie zamknięty.

Zapraszamy od czwartku od godz. 7.30 do 15.30

• 1 WRZEŚNIA 2022 R. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

poniżej przekazujemy informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego:

godz. 8.00 – Msza św. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego

godz. 9.00 – I klasy – spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej, następnie uczniowie udadzą się z wychowawcami do sal lekcyjnych (z uwagi na ograniczone możliwości organizacyjne prosimy, aby na rozpoczęcie roku przyszedł z dzieckiem tylko jeden rodzic)

godz. 9.00 – II i III klasy – spotkanie w salach lekcyjnych

godz. 10.00 – IV, V, VI, VII, VIII klasy – spotkanie w salach lekcyjnych

Numery sal lekcyjnych, w których odbędą się spotkania z wychowawcami zostaną zamieszczone na drzwiach wejściowych do budynku szkoły.

Ponadto w roku szkolnym 2022/2023 lekcje będą rozpoczynać się od godz. 8.00.

Szczegółowy plan lekcji zostanie przekazany przez wychowawców klas.