• KARTKI ŚWIĄTECZNE - BOŻE NARODZENIE 2023

• Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV,V,VI i VII zaprojektowali i wykonali na lekcjach plastyki i techniki kartki świąteczne.

Do akcji włączyli się również najmłodsi uczniowie klas I - III wykonując piękne pierniczki świąteczne, które razem z kartkami trafiły na kiermasz świąteczny.

W tym roku  kartki i pierniki przedstawili mieszkańcom dzielnicy Biała uczniowie klas: VII A, VII B, VI A i VI C w kościele po mszach niedzielnych w dniach 3, 10 i 17 grudnia 2023 roku.

Ofiarowane pieniądze przekazano na misje w Afryce:
            - Namibia – zakup jedzenia, ubrań dla dzieci i młodzieży – 500 zł (projekt misyjny nr 756)
            - Uganda – zakup jedzenia, ubrań, leków dla dzieci i młodzieży – 500 zł (projekt misyjny nr 758)
            oraz na misję w Ameryce Południowej – Wenezuela – zakup żywności i leków dla dzieci i młodzieży – 500 zł (projekt misyjny nr 772).
            Zakupiono również artykuły spożywcze dla Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w tej zbiórce, która mieści się w ramach szerokiej akcji charytatywnej ,,Dzieci – dzieciom” kontynuowanej od wielu lat w naszej szkole.

Koordynator akcji

Dorota Markowicz - nauczyciel plastyki

• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

informujemy, że w okresie 27 grudnia 2023 r. – 29 grudnia 2023 r. trwa przerwa świąteczna.

W tych dniach będzie prowadzony dyżur świetlicowy tylko dla dzieci zapisanych (zapisy u wychowawców klas do 19 grudnia br.). Uczniowie uczęszczający na obiady będą mieć zapewniony posiłek, ale bez możliwości odpisu w przypadku nieobecności na dyżurze (podyktowane jest to krótkim okresem rozliczeniowym).

Zajęcia lekcyjne ponownie rozpoczynają się 2 stycznia 2024 r.

• PACZUSZKA DLA MALUSZKA I JEGO MAMY

• Zakończyliśmy akcję w szkole ,,Paczuszka dla maluszka i jego mamy”.

Była to zbiórka artykułów dla najmłodszych dzieci z Domu Samotnej Matki w Rzeszowie mieszczącego się przy ulicy ks. Józefa Sondeja 7.

Przez tę akcję chcieliśmy pomóc MAMOM, które znalazły się  w trudnej sytuacji materialnej i potrzebują do codziennej pielęgnacji swoich dzieci dużo artykułów. Uczniowie biorący udział w tej zbiórce przynosili do szkoły m.in. pampersy, kosmetyki dla niemowląt i dzieci do lat 2, środki czystości dla ich mam oraz artykuły spożywcze.

Akcja trwała od 16 października do 5 grudnia i spotkała się z dużym odzewem wśród uczniów i ich rodziców. 6 grudnia zebrane artykuły zostały dostarczone do Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w tę akcję i przekazujemy podziękowanie od wszystkich MAM mieszkających w DOMU Samotnej Matki w Rzeszowie i Dyrekcji placówki..

Opiekunowie akcji

Anna Gargała oraz klasa VI A

Dorota Markowicz

• WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Wyróżnienie w IX Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Mój przyjaciel Miś – bajkowy bohater”

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne rozstrzygniecie konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie przyniosło wyróżnienie dla utalentowanej uczennicy klasy III C – Natalii Mirek.  Głównym celem konkursu było rozwijanie fantazji i wyobraźni twórczej. Do konkursu nadesłano ponad 200 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 listopada.
            Serdecznie gratulujemy!

Justyna Strawa

• SUKCESY W HALOWYCH MISTRZOSTWACH MIASTA RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

• Sukcesy w Halowych Mistrzostwach Miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce.

(29 listopad, hala Uniwersytetu Rzeszowskiego).

w kat. 2010/2011

III miejsce w pchnięciu kulą - Szymon Godlewski

III miejsce w biegu na 60 m. - Jakub Szyszka

Reprezentacja Sp9:

Jakub Szyszka

Szymon Godlewski

Anna Mazur

Jeremi Radwański

Angela Żuczek

Lena Bażela

Monika Porada

Sebastian Warchałowski - nauczyciel wychowania fizycznego

• AKCJA ,,RODACY BOHATEROM''

• Na kresach wschodnich żyje jeszcze stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani są po całych Kresach, poprzedzielani wieloma granicami. Żyją w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wzorem męstwa, heroizmu, poświęcenia oraz najgorętszej miłości do Ojczyzny.

Jak co roku Stowarzyszenie Odra - Niemen organizuje zbiórkę żywności i chemii gospodarczej dla ubogich Polaków na Kresach Wschodnich, oraz żyjących tam Kombatantów Armii Krajowej. Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłym latach również pragnie włączyć się w te działania. Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji.

W ramach Akcji Rodacy Bohaterom zachęcamy również do kierowania kartek z życzeniami. Mile widziane są szczególnie te wykonane przez uczniów. To najważniejszy element paczki.
            Świadomość o tym, że Polacy z ojczyzny pamiętają o rodakach na Kresach jest dla nich niezwykle istotna.

Zbiórka będzie trwać do 21 grudnia 2023 r.
            Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego, sali 22 lub składać w specjalnie wyznaczonym miejscu na holu szkoły.

Opiekun akcji: Anna Gargała

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - GRUDZIEŃ

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc grudzień 2023 r. będzie wynosić odpowiednio:

- szkoła - 62,40 zł

- oddział przedszkolny – 74,10 zł