• LAUREACI KONKURSU „ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ”

• Od kilku dni znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”, w którym licznie brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Konkurs odbył się w kwietniu i wzięło w nim udział 24 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie tegorocznej edycji konkursu wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.

Lista Laureatów, którzy uzyskali tytuł Orła Edukacji Wczesnoszkolnej:

- Matylda K. - klasa 1

- Zofia M. - klasa 1

- Maksymilian R. - klasa 1

- Lena C. – klasa 3

- Zuzanna S. – klasa 3

- Mirosław C. – klasa 3

- Michał F. – klasa 3

- Emilia S. – klasa 3.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Andżelika Tęcza – szkolna koordynatorka konkursu

• AKCJA CHARYTATYWNA „NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”

• Jak co roku serdecznie dziękujemy uczniom edukacji wczesnoszkolnej za liczny udział w akcji charytatywnej „Nakręć się na pomaganie” na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Po raz kolejny z wielkim zaangażowaniem zbieraliśmy nakrętki, które trafiły do potrzebujących.

Andżelika Tęcza, Martyna Schmidt, Barbara Antoniów - szkolne koordynatorki akcji

• PODZIĘKOWANIA

• W imieniu Stowarzyszenia Odra - Niemen dziękuję bardzo wszystkim ofiarodawcom za dary dla naszych Rodaków Bohaterów na Kresach Wschodnich.

Strona organizacji  http:/www.rodacybohaterom.pl

Anna Gargała szkolny koordynator akcji

• WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW GEOGRAFICZNYCH

• Celem konkursów była popularyzacja wśród  młodzieży wiedzy o ciekawych miejscach województwa  podkarpackiego  i  o krajach Unii  Europejskiej. Zadaniem uczniów było wykonanie albumów poświęconych wybranej tematyce konkursowej  przez ucznia.

W konkursie  pt. „Atrakcje turystyczne wybranych krajów Unii Europejskiej” zajęli:

I miejsce: Laura  G.  z klasy 7A

II miejsce: Liliana M. i  Katarzyna B.  z klasy 6B

III miejsce: Alan K. z klasy 7A

W  konkursie pt. „Ciekawe miejsca Podkarpacia” zajęli:

I miejsce: Alan  K.  z klasy 7A i Karol C. z klasy 6B

II miejsce: Liliana M.  z klasy 6B

III miejsce: Katarzyna  B. z klasy 6B

Wyróżnienie: Ewelina  K. z klasy 6 B i Michał C. z klasy 7 A.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za  zaangażowanie i pięknie wykonane prace.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Bogumiła Dec – Rejman – organizator konkursów

6A - sala nr 31

6B - sala nr 32

• SUKCES NASZEJ SZKOŁY W KAMPANII ROWEROWY MAJ

• W dniu 18 czerwca w Parku Jedności Polonii z Macierzą odbyło się uroczyste zakończenie Kampanii Rowerowy Maj.
            Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w kategorii SZKOŁY DUŻE. W nagrodę szkoła otrzyma 2 stojaki na rowery.
            Wśród najaktywniejszych uczestników kampanii w drodze losowania nagrodę dodatkową w postaci deskorolki zdobył uczeń naszej szkoły Jakub Kalandyk z klasy 6A.

W dniu 19 czerwca w szkole odbyło się wręczenie upominków najaktywniejszym uczestnikom kampanii z naszej szkoły. Otrzymali oni upominki w postaci akcesoriów rowerowych, pamiątkowe dyplomy oraz bony podarunkowe w kwocie 40 zł do sklepów Decathlon.

Najaktywniejszymi uczestnikami kampanii w naszej szkole byli uczniowie:

1) Helena Stec klasa 1C

Wszystkim wygranym gratulujemy!
            Szkolny Koordynator Kampanii Rowerowy Maj
            Bernadeta Błahut

• SPEKTAKL „ ROTKӒPPCHEN”

• W dniu 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Rotkäppchen”, czyli niemiecka wersja dobrze nam znanej bajki „Czerwony kapturek”. Sztuka w całości została zaprezentowana w języku niemieckim. Teatrzyk przygotowali uczniowie klas 6a i 6b. Młodzi aktorzy znakomicie zagrali swoje role, bawiąc publiczność. Piękne dekoracje i barwne stroje uzupełniały to wyjątkowe przedstawienie. Po występie długo nie milkły brawa, a uśmiech na twarzach występujących uczniów pokazywał, jak bardzo i oni byli zadowoleni ze swego występu.  Spektakl został przygotowany w ramach zajęć dodatkowych „Teatr obcojęzyczny” prowadzonych przez Panią Annę Skibę i Panią Ewelinę Chominę- Pietluch. W rolę wcielili się: Czerwony kapturek- Liliana M., Wilk- Jakub K., Babcia- Emilia K., Mama- Lucyna T., Myśliwy- Piotr R., Motylki- Lena B. oraz Martyna O., Narratorzy- Jakub K. i Kacper K.

Ewelina Chomina- Pietluch - nauczyciel języka niemieckiego

• ZBIÓRKA DLA POLAKÓW NA KRESACH WSCHODNICH

• Na Kresach Wschodnich żyje jeszcze stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani są po całych Kresach, poprzedzielani wieloma granicami. Żyją w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji materialnej. Ciągle są dla nas wszystkich wzorem męstwa, heroizmu, poświęcenia oraz najgorętszej miłości do Ojczyzny.

Jak co roku Stowarzyszenie Odra - Niemen organizuje zbiórkę żywności i artykułów higienicznych dla kombatantów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Nasza szkoła również systematycznie włącza się w te działania. Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji.
            Zbiórka trwać będzie do 16 czerwca 2023 roku.
            Dary można przynosić do Pani Anny Gargały lub składać w specjalnie wyznaczonym miejscu w holu szkoły.

Prosimy o zapoznanie się ze stroną organizacji  http:/www.rodacybohaterom.pl

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - CZERWIEC 2023

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc czerwiec 2023 r. będzie wynosić odpowiednio:

94,35 zł – dla korzystających z dyżuru świetlicowego w dniu 09.06.2023 r.
            88,06 zł – dla pozostałych

Opłaty należy dokonywać na konto bankowe szkoły: 90 1020 4391 0000 6102 0187 6689 w terminie do 10-tego dnia danego miesiąca. W tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko dziecka. Dziękujemy za terminowe wpłaty.