• WYJŚCIE KLASY VA NA MINIGOLFA

• Dnia 19 maja klasa Va wraz z opiekunami wybrała się na rozgrywki minigolfa w piękne okolice Lisiej Góry. Obiekt położony malowniczo nad Wisłokiem, otoczony zielenią bardzo spodobał się dzieciom.

Dla wielu osób było to pierwsze spotkanie z tą formą aktywnego wypoczynku, ale wszyscy świetnie się bawili próbując trafić piłkami do odpowiedniego dołka.Ćwicząc precyzję i cierpliwość uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki, jednak najważniejsza była wspólna zabawa i możliwość spędzenia czasu z kolegami i koleżankami.

Agnieszka Stec
            Sebastian Warchałowski

• ZDROWE ŻYWIENIE – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

• W środę 20 kwietnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy panią dietetyk Ewelinę Szeremetę-Łach, specjalistę żywienia. Spotkanie z zaproszonym gościem odbyło się w ramach projektu „Program dla szkół”, którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.

Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie w ciągu dnia pięciu dobrze zbilansowanych posiłków. Nie można także zapominać o aktywności fizycznej, która bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Podczas warsztatów uczniowie klas: 1a, 2b, 3a i 3c samodzielnie komponowali zdrowe przekąski, np. kanapki z twarożkiem, papryką i szczypiorkiem, szaszłyki owocowe oraz mleczny koktajl. Taka propozycja posiłku może być dobrą alternatywą dla śniadania.

Dziękujemy Pani Ewelinie za ciekawą lekcję i warsztaty. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże utrwalić wśród dzieci pozytywne nawyki żywieniowe, co korzystnie wpłynie na Ich zdrowie.

Wychowawczyni klasy 1a
            M. Kmieć

• WYNIKI XI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „Matematyczne origami”

• W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się po dwóch latach przerwy, wzięło udział 64 uczniów. Niektórzy uczestnicy przygotowali po dwie prace konkursowe. Wszystkie prace zasługują na uznanie dla autorów za włożony trud, pomysłowość i zaangażowanie.

Przy ocenie prac komisja konkursowa zwracała uwagę na  oryginalność i pomysłowość pracy, precyzję i estetykę wykonania oraz  trudność i wierność sztuce origami. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I Kategoria – uczniowie szkół podstawowych klas 4 - 6

I miejsce :

·       Emilia Majchrowska, Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie,

·       Jakub Halicki, Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie.

II miejsce:

·       Julia Grabicka, Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie,

·       Arleta Chwiejczak, Szkoła Podstawowa w Michałowie,

·       Jagoda Zakrzewska, Szkoła Podstawowa w Sułowie,

·       Martyna Mazur, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.

Wyróżnienie:

·       Aleksandra Czekierda, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 w Rzeszowie,

·       Jakub Kuras, Szkoła Podstawowa nr 18 w Rzeszowie,

·       Weronika Wąs, Szkoła Podstawowa w Malawie,

·       Dominik Kopciuch, Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie,

·       Dawid Przybyło, Szkoła Podstawowa nr 27 w Rzeszowie.

Wszystkich laureatów i wyróżnionych, zapraszamy na uroczyste zakończenie konkursu – wystawę prac, rozdanie dyplomów i nagród - w piątek 6 maja 2022 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie, ul. Miła 58.

Organizatorzy Iwona Olewicz i Aneta Nowak

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY MAJ 2022 R.

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc maj 2022 r. wynosi odpowiednio:

Punkt Przedszkolny – 98,00 zł

Szkoła (klasy 1-3) – 98,00 zł (dla uczniów, którzy uczestniczyli w dyżurze 2 maja 102,90 zł)

Szkoła (klasy 4-8) – 83,30 zł