ROK SZKOLNY
        2023/2024

• BRĄZ W PŁYWANIU

• 17 kwietnia odbyły się zmagania młodych pływaków z rzeszowskich szkół w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasz jedyny reprezentant - Radek Chochorowski z klasy 6 a zajął 3. miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym osiągając czas 40,38 s.

Gratulujemy Radkowi wspaniałęgo występu i życzymy kolejnych sukcesów na pływalni!

Piotr Januszczak - nauczyciel wychowania fizycznego

• HALOWE MISTRZOSTWA RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

•    21 marca odbyły się IV Halowe Mistrzostwa miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

W kategorii młodszej rocznik 2011/2012 srebrny medal w biegu na dystansie 600 m wywalczyła Milena Wajda.

IV miejsce w pchnięciu kulą zajął Dawid Dziura.

Szkołę reprezentowali: Milena Wajda, Lena Bażela, Kacper Kustra, Dawid Dziura, Stanisław Perec.

Sebastian Warchałowski

• WALENTYNKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

• W dniu 16 lutego 2024 reprezentacja naszej szkoły z klas trzecich i drugich brała udział w walentynkowym turnieju piłki nożnej halowej organizowanym przez Sp 24 w Rzeszowie, gdzie zajęła trzecie miejsce na 6 startujących zespołów. Nasz zespół zajął drugie miejsce w grupie i po wygraniu meczu o trzecie/czwarte miejsce uplasował się na pozycji numer trzy. Nasi reprezentanci to: Hubert Bawor, Franciszek Marut, Oliwier Sieńko, Aleksander Żuczek, Radosław Ziomek, Szlapański Ksawery, Rozmus Kacper, Rożek Maksymilian, Głowacki Franciszek, Tabaka Aleksander, Urban Oliwier, Pasierb Leonard, Szymański Nikodem. Chłopcy otrzymali medale oraz puchar i dyplom.

Opiekun: Mirosław Stybak

• KOSZYKARSKIE ROZGRYWKI KLAS 3-6

• W sobotę (13.01) w Naszej Szkole miała miejsce kolejna odsłona sportowych zawodów szkolnych. Tym razem na Naszej hali królowała koszykówka, a rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych-  klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Najlepszymi zawodnikami turnieju w obu kategoriach zostali wybrani: Mikołaj Cyran (kl. 4a) oraz Jeremi Radwański (kl. 6c).Ponadto każdy z uczestników na koniec otrzymał drobny upominek. Wszystkim uczniom gratulujemy sportowej postawy.
          Zachęcamy wszystkich do brania udziału w zajęciach i rozgrywkach sportowych organizowanych w Naszej Szkole.

• SUKCESY W HALOWYCH MISTRZOSTWACH MIASTA RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

• Sukcesy w Halowych Mistrzostwach Miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce.

(29 listopada, hala Uniwersytetu Rzeszowskiego).

• SUKCES W ROZGRYWKACH KOSZYKÓWKI CHŁOPCÓW

• W dniach 10.112023r. ,17.11.2023r. oraz 20.11.2023r. odbyły się finały miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców, w których drużyna  SP nr 9 zajęła III miejsce. W zawodach uczestniczyło 17 zespołów. Po zwycięstwie w grupie z zespołami SP 29,SP 27,SP34 uzyskaliśmy kwalifikację do finału.Wyniki finału:

SP9 – SP6     33 : 13

SP9 – SP24     12: 32

SP9 – SP25    27: 15
          SP9 - SP Pijarek 6 - 86

Skład drużyny:Brynkus Dawid,Chanowski Michał,Cyganik Mateusz, Fura Mikołaj,Gębczyński Jakub, Guzik Jakub, Krzyczkowski Alan, Kustra Jakub, Kustra Kacper,  Mamrosch Maksymilian, Obłoza Tomasz, Patrzek Martin, Rewers Piotr,

opiekun Stybak Mirosław

• MEDALIŚCI MISTRZOSTW RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

• W dniu 21 września br. odbyły się indywidualne mistrzostwa Rzeszowa w lekkiej atletyce.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy medale. Srebrny medal w rzucie piłeczką palantową Monika Porada, w skoku w dal Angela Żuczek oraz brąz w biegu na 60m Jakub Szyszka.

Szkołę Podstawową reprezentowali Monika Porada, Angela Żuczek, Ewa Łyszczarz, Lena Nowak, Anna Mazur, Magda Wąsacz, Nadia Szymańska, Emilia Kielar, Jakub Szyszka, Jeremi Radwański, Gabriel Basara, Stanisław Perec, Leon Kozdraś.