• SUKCES W IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MEDIACJA MA MOC”!

• W dniu 19 października 2023 r. w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Mediacja ma moc” organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu mediacji jako alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów oraz popularyzowanie wiedzy na ich temat.

Do konkursu zgłoszonych zostało 178 prac. Jury składające się z sędziów i mediatorów nagrodziło równorzędnie 13 uczniów, których prace stworzyły kalendarz na 2024 r. Wśród laureatów znalazł się MARCEL WANAT, uczeń klasy V a. Pamiątkowe statuetki, dyplomy i kalendarze wyróżnionym uczniom wręczyli sędziowie Sądów Okręgowego i Apelacyjnego w Rzeszowie.

W ramach dodatkowej nagrody uczniowie mogli zwiedzić z przewodnikiem PTTK  niedostępny dla turystów Zamek Lubomirskich, w tym salę rozpraw, dawne cele więźniów oraz tajemniczy tunel.

Gratulujemy!

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z młodszych klas i oddziału przedszkolnego w naszej szkole, miały okazję posłuchać pełnej przygód historii Pana Maluśkiewicza, bohatera wiersza Juliana Tuwima.

Regularne głośne czytanie dzieciom, czy to w domu czy w szkole, buduje wzór dorosłego czytającego, co zwiększa prawdopodobieństwo na to, że dziecko będzie czytało, a to z kolei diametralnie zmienia szanse dziecka na sukces szkolny.

Pamiętajmy o tym i cieszmy się tym cudownym, wspólnym czasem, nie tylko z okazji Dnia Głośnego Czytania i czytajmy dzieciom, codziennie!

Ewa Lelek – nauczyciel bibliotekarz

• WYWIADÓWKI

informujemy, że w dniach 14 listopada 2023 r. (klasy 1-3) oraz 16 listopada 2023 r. (klasy 4-8) o godz. 16.30 odbędą się wywiadówki.

Numery sal lekcyjnych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły.

• DNI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

• Dnia 5 października br. klasy VIa i VIc brały udział w dniu otwartym zorganizowanym w ramach Dnia Ratownictwa Medycznego. Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie  na dzieci czekały różne atrakcje. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy czy w jaki sposób opiekować się rannymi. Mogli także zobaczyć jak wygląda praca na izbie przyjęć. Edukacji towarzyszyły gry i zabawy. Zwieńczeniem spotkania było przeciąganie liny, w którym, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, mocniejsza okazała się być drużyna dziewczynek!

Opracowała Monika Dańczyszyn

• SZKOLNY MARATON GŁOŚNEGO CZYTANIA

• W dniu 29 września br.  włączyliśmy się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 r. i jest organizowany corocznie. Datę wybrano nieprzypadkowo, ponieważ w tym dniu przypada rocznica urodzin znanej autorki piszącej dla dzieci i młodzieży- Janiny Porazińskiej.
            W wydarzeniu w naszej szkole brały udział klasy 4-6. Chętni uczniowie czytali przez 15 minut książki “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” oraz “Za duży na bajki”, a następnie przekazywali lekturę do kolejnej klasy, która kontynuowała zadanie.

Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa i promowanie głośnego czytania, które wzbogaca słownictwo, trenuje koncentrację oraz ćwiczy pamięć.

Mamy nadzieję, że obie wspomniana książki przypadły uczniom do gustu i chętnie po nie sięgną.

Katarzyna Warzocha, Monika Dańczyszyn  - organizatorki maratonu

• DRODZY RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE!

• 4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Małymi krokami zbliża się zima. W chłodne dni nie możemy zapomnieć o naszych kochanych zwierzakach. W związku z tym serdecznie zapraszamy do zbiórki na rzecz podopiecznych schroniska Kundelek.

Bardzo prosimy o przynoszenie wszelkiego rodzaju karmy dla psów i kotów.

Zbiórkę prowadzimy do 25.10.2023r.

Miejsce zbiórki: sala nr 16 – Pani Monika Kmieć lub świetlica – Pani Małgorzata Wojtan.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy😊