• KOLOROWY TYDZIEŃ ZIEMI 22.-26.04.2024

• Cześć! Czy znajdziesz w swojej szafie ubrania w kolorze: brązowym, niebieskim, zielonym, żółtym i białym?
            Jeśli tak - to przyłącz się do świetlicowej akcji ,,Kolorowy Tydzień Ziemi" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zachęcamy Wszystkich do udziału!

22.04. (poniedziałek) ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI -  DZIEŃ BRĄZOWY  – poświęcony Ziemi (ubieramy się na brązowo)

23.04. (wtorek) – DZIEŃ NIEBIESKI – poświęcony czystości wód (ubieramy się na niebiesko)

24.04. (środa) – DZIEŃ ZIELONY – poświęcony roślinności (ubieramy się na zielono)

25.04. (czwartek) – DZIEŃ ŻÓŁTY – poświęcony Słońcu (ubieramy się na żółto)

26.04. (piątek) – DZIEŃ BIAŁY – poświęcony czystości powietrza (ubieramy się na biało).

Małgorzata Wojtan

• KAMPANIA ,,ROWEROWY MAJ''

• Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Kampanii Rowerowy Maj
            Kampania ma charakter konkursu, który polega na aktywnym przemieszczaniu się do szkoły np: rowerem, hulajnogą, wrotkami, rolkami itp. Rejestracja tych podróży jest prowadzona każdego dnia, w którym się odbywają zajęcia szkolne. W konkursie przewidziane są nagrody na poziomie indywidualnym, klasowym, jak i dla szkoły.
            Konkurs będzie trwać od 6 do 29 maja 2024 r.
            Zachęcamy do udziału!

Wszelkich informacji na temat kampanii udziela Pani Bernadeta Błahut, nauczyciel biologii i przyrody – Szkolny Koordynator Kampanii.

• KAMPANIA CHARYTATYWNA ,,ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE''

• Nasza Szkoła wzięła udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”.
            Kampania była organizowana przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA,  które przesłało do naszej szkoły wyjątkową kolekcję kartek wielkanocnych.
            W dniu 14.03 br. przedstawiciele klasy 7b sprzedawali w klasach 3-8 kartki wielkanocne. Cena kartki wraz kopertą to 4 zł, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętych pomocą programu chcepomagać.org.
            Kwota, która udało się zebrać wyniosła 268,40 zł została wpłacona na konto Stowarzyszenia.
            Dziękujemy za udział w kampanii charytatywnej i zakup kartek wielkanocnych.

Ewelina Chomina

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - KWIECIEŃ 2024 R.

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc kwiecień 2024 r. będzie wynosić odpowiednio:

- szkoła – 78,00 zł

- oddział przedszkolny – 81,90 zł

Rodziców dzieci, które korzystały z dyżuru świątecznego (w marcu i kwietniu br.) prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu ustalenia wysokości odpłatności.

• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

informujemy, że w okresie 28 marca 2024 r. – 2 kwietnia 2024 r. trwa przerwa świąteczna.

Zajęcia lekcyjne ponownie rozpoczynają się 3 kwietnia 2024 r.

• HALOWE MISTRZOSTWA RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

• 21 marca odbyły się IV Halowe Mistrzostwa miasta Rzeszowa w Lekkiej Atletyce o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

W kategorii młodszej rocznik 2011/2012 srebrny medal w biegu na dystansie 600 m wywalczyła Milena Wajda.
            IV miejsce w pchnięciu kulą zajął Dawid Dziura.

Szkołę reprezentowali: Milena Wajda, Lena Bażela, Kacper Kustra, Dawid Dziura, Stanisław Perec.

Sebastian Warchałowski

• FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,NAJORYGINALNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA''

• 21 marca 2024 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. W tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Najoryginalniejsza Kartka Wielkanocna”. Konkurs dedykowany był uczniom klas 1 – 3 rzeszowskich szkół podstawowych i również w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło ponad 100 kartek, co niezmiernie nas cieszy. Jurorzy mieli „twardy orzech do zgryzienia”, aby spośród tylu pięknych prac wyłonić te najoryginalniejsze. Po długich analizach, jurorzy wybrali zwycięskie prace, które zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Dyrekcję szkoły.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów oraz nagrodzone prace:

I kategoria – uczniowie klas 1
            I miejsce – Milena Cieśla SP nr 7
            II miejsce – Sara Lipka SP nr 9
            III miejsce – Jakub Cisowski ZSP nr 11
            Wyróżnienie –Aleksander Święch ZSP nr 3
            Wyróżnienie – Zofia Szeliga SP nr 7

II kategoria – uczniowie klas 2
            I miejsce – Filip Dyjach PSPZP
            II miejsce – Julia Kostrz SP nr 9
            III miejsce – Julia Tatrzańska SP nr 2
            Wyróżnienie – Zuzanna Polar SP nr 25
            Wyróżnienie –  Wiktoria Spirała SP nr 2

III kategoria – uczniowie klas 3
            I miejsce – Laura Woźniak SP nr 9
            II miejsce – Barbara Kozub SP nr 9
            III miejsce – Nikodem Zawadzki SP nr 7
            Wyróżnienie – Pola Reutt SP nr 9
            Wyróżnienie – Adela Kaleta ZSP nr 7

Wszystkim uczestnikom gratulujemy niezwykłych umiejętności plastycznych i dziękujemy za udział w konkursie.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe prosimy odbierać w sekretariacie SP nr 9 w godzinach pracy szkoły.

Organizatorzy:
            M. Kmieć, A. Filipowicz, P. Długosz

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,ZIMOWA MASKOTKA''

• Uczennica klasy 1b, Karina Małek została nagrodzona w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Zimowa maskotka” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 w Rzeszowie. Zadanie polegało na samodzielnym wykonaniu maskotki kojarzącej się z zimą, używając różnych form plastycznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawca klasy 1b

Martyna Schmidt

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - MARZEC 2024 r.

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc marzec 2024 r. będzie wynosić odpowiednio:

- szkoła – 74,10 zł

- oddział przedszkolny – 81,90 zł