• POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI

• Nasza szkoła w dniu 28 września 2023 r. gościła ,,Grupę Zaelektryzowani’’ z Lublina, która zaprezentowała pokaz przyrodniczy pt. ,,Poczuj chemię do fizyki’’.

W spektaklu zostały zaprezentowane doświadczenia dotyczące reakcji otrzymywania i wybuchowego spalania wodoru, powstawania chmur w wyniku połączenia ciekłego azotu i wrzątku. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się w jaki sposób nadmuchać w 3 sekundy rękaw do pieczenia o długości 4 m! Poznali oni właściwości helu oraz mieli okazję na jazdę rowerem przeciwskrętnym i przekonać się jak dużo potrzeba siły, aby rozdzielić przyssawki budowlane.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele radości. Dużą atrakcją była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie. Prowadzący przekazał nam trudną wiedzę z fizyki i chemii  oraz zadbał o to, aby nikt na widowni się nie nudził, a co najważniejsze - zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa w trakcie wykonywania eksperymentów.

Agnieszka Bielęda - nauczycielka chemii i fizyki

• PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

• W dniach od 11.09 – 21.09.2023 r. w klasach 1-8 zostały przeprowadzone zajęcia pn.: „Program edukacji ekologicznej w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu”. W październiku ubiegłego roku w naszej szkole został zamontowany zbiornik naziemny na deszczówkę wraz z tablicą edukacyjną i to one stanowiły główny temat zajęć.  W klasach 1- 3 zajęcia przeprowadzili wychowawcy klas, zaś uczniowie klas 4-8 mieli zajęcia z nauczycielem biologii i przyrody Panią Bernadetą Błahut.

Uczestnicy zajęć wysłuchali prelekcji na temat małej retencji i dbałości o zasoby wodne, mogli obejrzeć również, gdzie i w jaki sposób został zamontowany zbiornik w naszej placówce, a także dowiedzieć się w jaki sposób można wykorzystać zebraną wodę w tym zbiorniku, tym samym przyczyniając się do lepszego gospodarowania zasobami wodnymi w naszym mieście.

Program był współfinansowany przez Urząd Miasta Rzeszowa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Bernadeta Błahut – nauczycielka biologii i przyrody

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

• W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności trwającego w dniach 16-22 września placówki, które zgłosiły chęć udziału w tej akcji miały za zadanie zorganizować jedno przedsięwzięcie. W naszej szkole w ramach tej akcji w dniu 20 września br. chętni uczniowie od klas 1 do 8 przybyli na zajęcia na rowerach/ hulajnogach/ na deskorolkach/na rolkach tym samym przyczynili się do lepszej jakości powietrza w naszym mieście, zmniejszenia hałasu, a przede wszystkim do lepszej kondycji swojego organizmu.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji bardzo dziękujemy!

Bernadeta Błahut – nauczycielka biologii i przyrody

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - PAŹDZIERNIK 2023 R.

• Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc październik 2023 r. będzie wynosić 85,80 zł