Miło nam poinformować o sukcesie wokalnym!
W dniu 21 października 2023 roku Jakub Burda wyśpiewał I miejsce na XXI edycji konkursu Polskiej i Obcojęzycznej piosenki Religijnej "Laudate Duem"
Gratulujemy!
Marcin Florczak
Miło nam poinformować o sukcesie wokalnym!
W dniu 21 października 2023 roku Jakub Burda wyśpiewał I miejsce na XXI edycji konkursu Polskiej i Obcojęzycznej piosenki Religijnej "Laudate Duem"
Gratulujemy!
Marcin Florczak
Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to czas, w którym na wielu cmentarzach prowadzone są kwesty oraz zbiórki funduszy przeznaczonych na pomoc potrzebującym. Co roku 1 listopada uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w kweście pod patronatem Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Rzeszowie oraz Caritas Diecezji Rzeszowskiej, organizowanej na cmentarzu przy ul. Białogórskiej.
Przez udział w tej listopadowej akcji charytatywnej nasza młodzież miała piękną okazję do zaangażowania się w wolontariat, czyli w bezinteresowną pomoc potrzebującym.
W tym roku na cmentarzu kwestowali uczniowie klasy ósmej i obydwu klas siódmych: Amelia, Laura, Marlena i Klaudia; Gabriela, Kaja, Jakub i Oscar; Michał i Alan; Max, Mikołaj i Karol oraz Julia, Emilia, Natalia, Liliana, Zuzanna i Emilia.
ks. Tomasz Bać
Szanowni Państwo,
przypominamy, że w dniach 14 listopada 2023 r. (klasy 1-3) oraz 16 listopada 2023 r. (klasy 4-8) o godz. 16.30 odbędą się wywiadówki.
Numery sal lekcyjnych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły.
Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc listopad 2023 r. będzie wynosić 81,90 zł
Opłaty należy dokonywać na konto bankowe szkoły: 90 1020 4391 0000 6102 0187 6689 w terminie do 10-tego dnia danego miesiąca. W tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko dziecka.
Dziękujemy za terminowe wpłaty.
12 października 2023 r. odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klas 7 a, 7 b i 8. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie samodzielnie doświadczali sensorycznie różnych zjawisk z dziedziny optyki, akustyki, magnetyzmu, hydrostatyki i mechaniki. Każdy mógł dotknąć instalacji stanowiących eksponaty doświadczając różnymi zmysłami na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Dzięki zabawie i samodzielnemu wykonywaniu eksperymentów uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o otaczającym ich świecie. Podczas pobytu w ogrodzie uczniowie wzięli także udział w warsztatach „Zabawy z ciśnieniem”, podczas których przekonali się, czym jest łoże fakira, od czego zależy wartość ciśnienia, jak umieścić nadmuchany balon w butelce oraz czym jest prawo Pascala. Ponadto uczniowie mogli samodzielnie wystrzelić butelkowe rakiety wykorzystując ciśnienie.
Po pełnym wrażeń pobycie w Ogrodzie Doświadczeń przyszła pora na obcowanie z kulturą. Uczniowie udali się na Wawel, gdzie zwiedzili Reprezentacyjne Komnaty Królewskie. Zobaczyli arrasy o tematyce biblijnej, obrazy i meble włoskie o dużej wartości artystycznej oraz portrety polskich monarchów. Przewodnicy oprowadzili uczniów po komnatach, w których odbywały się posiedzenia sejmu i senatu, królewskie audiencje, uroczystości weselne i bale. Były to: Sala Pod Zodiakiem, Sala Pod Planetami, Sień Bitwy pod Olszą, Gabinet Kolekcjonera, Sala Pod Ptakami, Gabinet Holenderski, Sala Pod Orłem, Sala Senatorska oraz Sala Balowa. Uczniowie zobaczyli jedyne w swoim rodzaju i oryginalne kurdybany – wykonane ze skóry i pięknie zdobione tapety ścienne oraz przepięknie tkane gobeliny.
Po zwiedzaniu Wawelu uczniowie przeszli na Plac Bohaterów Getta, gdzie zobaczyli pomnik upamiętniający krakowskie getto i krakowskich Żydów składający się z 70 krzeseł. Zwiedzili także Aptekę pod Orłem, gdzie mieści się wystawa poświęcona aptekarzowi Tadeuszowi Pankiewiczowi, Sprawiedliwemu Wśród Narodów Świata. Wystawa upamiętnia Holokaust krakowskich Żydów. Jej bazą są wspomnienia Tadeusza Pankiewicza, świadka tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w krakowskim getcie i działacza na rzecz pomocy i ratowania Żydów w czasie II wojny światowej. Wizyta w Aptece pod Orłem wywarła ogromne wrażenie na uczniach, wzbogaciła ich wiedzę historyczną, a wielu skłoniła do refleksji.
Zrealizowanie wycieczki o tak bogatym programie było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki po nazwą „Poznaj Polskę”.
Anna Skiba
Iwona Olewicz
Agnieszka Stec
Ewelina Chomina-Pietluch
W dniu 19 października 2023 r. w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Mediacja ma moc” organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów pozytywnego obrazu mediacji jako alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów oraz popularyzowanie wiedzy na ich temat.
Do konkursu zgłoszonych zostało 178 prac. Jury składające się z sędziów i mediatorów nagrodziło równorzędnie 13 uczniów, których prace stworzyły kalendarz na 2024 r. Wśród laureatów znalazł się MARCEL WANAT, uczeń klasy V a. Pamiątkowe statuetki, dyplomy i kalendarze wyróżnionym uczniom wręczyli sędziowie Sądów Okręgowego i Apelacyjnego w Rzeszowie.
W ramach dodatkowej nagrody uczniowie mogli zwiedzić z przewodnikiem PTTK niedostępny dla turystów Zamek Lubomirskich, w tym salę rozpraw, dawne cele więźniów oraz tajemniczy tunel.
Gratulujemy!
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z młodszych klas i oddziału przedszkolnego w naszej szkole, miały okazję posłuchać pełnej przygód historii Pana Maluśkiewicza, bohatera wiersza Juliana Tuwima.
Regularne głośne czytanie dzieciom, czy to w domu czy w szkole, buduje wzór dorosłego czytającego, co zwiększa prawdopodobieństwo na to, że dziecko będzie czytało, a to z kolei diametralnie zmienia szanse dziecka na sukces szkolny.
Pamiętajmy o tym i cieszmy się tym cudownym, wspólnym czasem, nie tylko z okazji Dnia Głośnego Czytania i czytajmy dzieciom, codziennie!
Ewa Lelek – nauczyciel bibliotekarz
Powered by aSc EduPage