KONKURS ,,CZYTELNIK ROKU SZKOLNEGO 2024/2025''
,,KSIĄŻKI DO UCHA - AUDIOBOOKI W PREZENCIE'' - AKCJA CZYTELNICZA
Biblioteka szkolna zaprasza do skorzystania z ponad 70. audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej polona.pl. To gratka dla miłośników książek słuchanych. Znajdziecie tu m.in.:
Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry
Mała księżniczka, Frances Hodgson
Bankructwo małego Dżeka, Janusz Korczak
Król Maciuś na wyspie bezludnej, Janusz Korczak
Król Maciuś Pierwszy, Janusz Korczak
Hymn do miłości Ojczyzny, Ignacy Krasicki
O poprawie Rzeczypospolitej, Andrzej Frycz Modrzewski
Nasza mama czarodziejka, Joanna Papuzińska
Syzyfowe prace, Stefan Żeromski
Ewa Grysakowska
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony jest pod hasłem "Poznajmy się w bibliotece". Biblioteka szkolna to miejsce, które często integruje, ułatwia adaptację w środowisku uczniowskim, pozwala się lepiej poznać i podejmować wspólne aktywności. W bibliotece szkolnej spotykają się różni uczniowie. Mogą tu dać upust swojej energii i pomysłowości uczniowie przebojowi i pewni siebie, ale biblioteka bywa też „schronieniem” dla grona uczniów wrażliwych, którzy np. nie odnajdują się zbyt dobrze w zgiełku szkolnej przerwy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlatego, tym goręcej zapraszamy! Przyjdź do biblioteki, poznajmy się;)
Ewa Grysakowska
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE
Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września .
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków przez całe życie, to najważniejsze przesłanie tego dnia.
W naszej szkole uczniowie klas od 4 do 8 mieli za zadanie ozdobić koszulkę dla wylosowanego wczesniej kraju europejskiego uwzględniając charakterystyczne symbole dotyczące tego kraju oraz rozwiązać quiz z wiedzy o krajach eurpejskich. Dodatkowo w tym dniu uczniowie mogli w swoim ubiorze mieć element wskazujący na jakiś kraj europejski lub byli ubrani w kolorach flagi wybranego kraju.
Zwycięzcami dwóch konkursów okazały się: klasa 5b oraz 7c, które w nagrodę otrzymały VOUCHER na “dzień bez pytania” oraz drobne upominki.
Włączając się w tą ogólnoeuropejską akcję, akcentujemy naszą przynależność do bogactwa językowego i kulturowego Europy.
Agnieszka Stec
Joanna Siek
Ewelina Chomina
ZBIÓRKA KARMY
ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - PAŹDZIERNIK 2024 R.
Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc październik 2024 r. będzie wynosić odpowiednio:
- Oddział Przedszkolny – 172,04 zł
- Szkoła – 164,56 zł lub 172,04 zł dla korzystających z dyżuru świetlicowego w dniu 14.10.2024 r.
Opłaty należy dokonywać na konto bankowe szkoły: 90 1020 4391 0000 6102 0187 6689 w terminie do 10-tego dnia danego miesiąca. W tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko dziecka.
Dziękujemy za terminowe wpłaty.
DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE
- 1
Dzień Chłopaka w naszej zerówce upłynął w wyjątkowo radosnej atmosferze! Z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewczynek urocze upominki, które wywołały na ich twarzach szerokie uśmiechy. Każda dziewczynka złożyła także serdeczne życzenia swoim kolegom, co podkreśliło ciepłą i przyjazną atmosferę tego dnia.
Nie zabrakło również elementu nauki przez zabawę. Dzieci wspólnie układały imiona naszych chłopców, a przy okazji zaznaczały literę "O", której aktualnie się uczą. Dzięki temu zabawa stała się również ciekawą lekcją.
Na zakończenie każde dziecko miało okazję zaprojektować swoje auto marzeń. Kreatywność i wyobraźnia naszych zerówkowiczów nie miały granic, a zaprojektowane pojazdy były pełne fantastycznych pomysłów i kolorów. To był dzień pełen radości, wspólnej zabawy i nauki!
wychowawcy przedszkolaków
WYJAZD KLASY 5A DO PODKARPACKIEGO CENTRUM NAUKI ŁUKASIEWICZ
24 września br. uczniowie klasy 5A wybrali się wraz z opiekunami do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz.
Miejsce to nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale pozwala także w sposób praktyczny doświadczać tego, co dostarcza nam dziś współczesna nauka.
Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń a także integracja grupy. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, a być może u niektórych rozbudziła fascynację naukowymi nowinkami.
Wychowawczyni klasy M. Wojtan
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE
27 września 2024 roku, z okazji święta Głośnego Czytania zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów z klas 5a i 6c do wspólnego, głośnego czytania. Starsze koleżanki, Aleksandra Niedźwiecka, Zuzanna Błońska, Natalia Stolarska i Julia Dziepak czytały pierwszakom z klas a i b.
Patronką Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest Janina Porazińska, jedna z najwybitniejszych pisarek dziecięcych, stąd do głośnego czytania wybraliśmy „Pamiętnik Czarnego Noska” jej autorstwa.
To książka o miłości, przyjaźni, wdzięczności, dobru, empatii, trosce o innych, szacunku do pracy, ale przede wszystkim to przygody małego misia z czarnym noskiem. O tych ponadczasowych wartościach mogły posłuchać nasze maluchy, a towarzyszył im biblioteczny Czarny Nosek. Czytajmy dzieciom! Nie tylko od święta, ale codziennie!
Ewa Grysakowska
Biblioteka szkolna
WYJAZD KLASY 6B NA BASEN
W dniu 27.09.2024 r. uczniowie klasy 6B wraz z opiekunami - Agnieszką Bielędą oraz Piotrem Januszczakiem odwiedzili Krytą Pływalnię w Sokołowie Małopolskim. Wyjazd został zorganizowany w ramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka i miał celu zaprezentowanie uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.
Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania. Mieli okazję skorzystać z takich atrakcji jak zjeżdzalnia i jaccusi. Po świetnej zabawie w wodzie, udaliśmy się na obiad.
Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks oraz integrację zespołu klasowego.
Agnieszka Bielęda - wychowawczyni klasy 6B
Archiwum Aktualności