• KLASY IV-VIII

ROK SZKOLNY

• Wyjście integracyjne klasy 7B

•

10 maja 2022 r. klasa 7B spędziła część szkolnego dnia w dość oryginalny sposób - udała się do Escape Room „Wydostań Się”. Uczniowie sprawdzali swoją efektywność i trafność podejmowanych decyzji konkurując między zespołami. Każda drużyna miała 60 minut na wydostanie się z zamkniętego pokoju. Rozwiązanie tajemniczych zagadek wymagało wzniesienie się na wyżyny sprytu i logicznego myślenia oraz współdziałania z innymi. Każda grupa wykazała się instynktem detektywa i odnalazła drogę wyjścia.

Dzięki wspólnej zabawie uczniowie rozwinęli umiejętności pracy w grupie oraz poznali praktyczne zastosowanie wiedzy, którą codziennie zdobywają w szkole.

Klasa w przyjemnej atmosferze spędziła wspólne chwile. Wyjście dostarczyło sporej dawki emocji i mnóstwo satysfakcji.

Opracowała Aneta Nowak

• Wycieczka do Rzeszowskich Podziemi

• Dnia 22 marca, klasy 4a i 4c wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Rzeszowskich Podziemi. Obiekt ten wykorzystuje istniejące piwnice pod kamienicami stojącymi wokół rynku. Uczniowie otrzymali solidną dawkę wiedzy, ale zwiedzanie było dla nich przede wszystkim świetną zabawą. Mnogość multimediów, interaktywne opowieści, zaangażowanie w wykonywanie zadań w grupach - dzięki takim atrakcjom nikt się nie nudził.

• Wiosenne wyjście do teatru klasy Va

• 22 marca klasa Va wraz z opiekunami wybrała się do Teatru Maska na spektakl "Zaginiony świat".

Dzieciom podobała się zarówno sztuka na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle'a, jak i efekty specjalne a szczególnie dinozaury sterowane przez aktorów. Nie bez zanaczenia był także przekaz utworu, gdyż jak czytamy w opisie: "Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach." Piękny dzień wykorzystaliśmy jeszcze na spacer po pełnym uroku rzeszowskim rynku, mijając wiele osób również witających wiosnę.

Agnieszka Stec
          Sebastian Warchałowski

• WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO KLASY 4B

• W dniu 25 marca klasa 4B wraz z wychowawcą klasy wybrała się na krótką wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie.

Celem wyjścia były warsztaty, których tematyka była związana ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Warsztaty były poprzedzone prezentacją, która dotyczyła obchodzenia w dawnych czasach zarówno czasu Wielkiego Postu, jak i samych świąt Wielkanocnych.

Po prezentacji odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie samodzielnie wykonali pisanki, które następnie zabrali ze sobą do domu.

Dzień był wyjątkowo słoneczny i ciepły, w związku z tym klasa spacerkiem udała się do pobliskiej kawiarni na lody.

Dzieci bardzo dobrze się bawiły na wycieczce i zadowolone wróciły do szkoły.

Wychowawca

Bernadeta Błahut

• Wycieczka do BWA - klasy 8

• Wycieczka do BWA w Rzeszowie – klasy VIII A i VIII B

W dniu 23 marca klasy VIII A i VIII B były na krótkiej wycieczce do Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Celem tego wyjścia było zwiedzanie wystawy  pt. ,,Kartki z kalendarza – 60 lat BWA”.

Wystawa prezentowała 60 dzieł sztuki, wybranych z kolekcji galerii na przestrzeni 60 lat, od roku 1962 do roku 2022. Do każdego roku przypisany był artysta – jego dzieło, który miał właśnie wtedy swoją indywidualną wystawę. Dwa piętra galerii wypełniały przeważnie dzieła artystów środowiska podkarpackiego.

Uczniowie zobaczyli dzieła Beksińskiego, Szajny, Kuchniaka, Kuci, Rząsy, pani Jakimy-Zerek i wielu, wielu innych. Obok licznych obrazów malarskich prezentowana była też rzeźba i grafika. Oglądanie  wystawy poprzedził krótki spacer po rynku  oraz rzeszowskimi bulwarami. Dzień był wyjątkowo piękny i słoneczny, wszyscy więc byli zadowoleni z takiego wyjścia w pierwszych dniach wiosny.

wychowawca klasy VIII A - Barbara Woźniak

wychowawca klasy VIII B - Dorota Markowicz

• WYJŚCIE INTEGRACYJNE KLASY 7A

• W środę 13 października 2021 roku klasa 7A wraz z wychowawcą Dawidem Bartusiem udała się do kręgielni "Galaktyka".

Uczniowie rywalizowali ze sobą podczas gry w kręgle, gdzie pozytywnych emocji nie brakowało. Zagrali również w bilard, cymbergaja i inne gry elektroniczne, a także zjedli pyszną pizzę. Wspólnie spędzony czas z pewnością przyczynił się do integracji zespołu klasowego.