• KONKURSY SZKOLNE

ROK SZKOLNY

• II TURNIEJ MATEMATYCZNY KLAS 4-8

• 12 czerwca br. w naszej szkole odbył się II Szkolny Turniej Matematyczny.

4-osobowe reprezentacje klas 4-8 miały do pokonania kilka konkurencji, m.in. ułożenie w ramce puzzli tak, aby tworzyły 8 podanych liczb, rozszyfrowanie, na podstawie wskazówek, numeru domu poszukiwanego przestępcy, znalezienie podanej liczby w Krainie Luster, odkrycie reguły, według której został stworzony ciąg znaków, uzupełnienie diagramu z przedstawionymi działaniami, rozwiązanie rebusu matematycznego i ułożenie kostki Rubika.

Wszyscy świetnie się bawili i dzielnie walczyli. Zwyciężyła kl. 8C, II miejsce zdobyła kl.6B (po raz drugi na podium), III miejsce zapewniła sobie kl. 5A, a wyróżnienie przypadło kl. 7. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za wspólną zabawę z matematyką.

Aneta Nowak  - nauczyciel matematyki

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJORYGINALNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

• 18 maja 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu na najoryginalniejszą zakładkę do książki. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas 1-3. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością podczas tworzenia swoich prac, dlatego wyłonienie zwycięzców było dla jurorów nie lada wyzwaniem.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców i nagrodzone prace:

I miejsce: Lena Wiater kl. 2a

II miejsce: Barbara Kozub kl. 2c

III miejsce: Franciszek Marut kl. 2b

Wyróżnienie: Pola Reutt kl. 2c

Anna Nowakowska, Ewa Lelek

• CIEKAWE MIEJSCA PODKARPACIA

• I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Głównym celem Konkursu o charakterze edukacyjnym jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o ciekawych miejscach województwa podkarpackiego.

2. Konkurs jest indywidualny dla uczniów klas 5, 6 i 7 – ych SP Nr 9 w Rzeszowie.

3. Prace muszą być podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa).

II. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

1. Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie albumu poświęconego interesującym miejscom Podkarpacia.

2. Uczestnik Konkursu wykonuje pracę konkursową w formie albumu.

3. Format pracy: A4. Pierwsza strona powinna zawierać tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy oraz klasę. Druga strona poświęcona opisaniu położenia geograficznego Podkarpacia. Następne strony opisaniu 5 atrakcji turystycznych wraz z ilustracjami  Podkarpacia. Ostatnia strona powinna zawierać spis książek i stron internetowych wykorzystanych przy opracowaniu albumu.

4. Prace konkursowe należy przedłożyć nauczycielowi geografii.

5. Termin składania prac konkursowych upływa 12 maja 2023 r. (piątek).

6. Wyłonienie zwycięzców nastąpi do 18 maja 2023 r. (czwartek).

7. Nagrodami w Konkursie będą dodatkowe oceny i 20 punktów z zachowania.

III. KRYTERIA OCENY

1. Kryteriami oceny pracy konkursowej będzie: staranność wykonania, związek

z tematem konkursu oraz wkład pracy własnej.

Bogumiła Dec - Rejman

• ATRAKCJE TURYSTYCZNE WYBRANYCH KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Głównym celem Konkursu o charakterze edukacyjnym jest popularyzacja wśród   młodzieży szkolnej wiedzy o krajach Unii Europejskiej.
          2. Konkurs jest indywidualny i otwarty dla uczniów klas 5, 6 i 7-ych Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rzeszowie.
          3. Prace muszą być podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa).
          4. Uczestnik Konkursu może wykonać tylko jedną pracę.

II.  WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

1. Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie albumu poświęconego wybranemu przez ucznia krajowi Unii Europejskiej.
          2. Uczestnik Konkursu wykonuje pracę konkursową własnoręcznie, bez pomocy osób trzecich.
          3. Format pracy: A4. Pierwsza strona powinna zawierać tytuł pracy, imię i nazwisko autora pracy oraz klasę. Druga strona poświęcona opisaniu położenia geograficznego wybranego kraju Unii Europejskiej. Następne strony omówieniu 5 atrakcji turystycznych wraz z ilustracjami. Ostatnia strona powinna zawierać spis książek i stron internetowych wykorzystanych przy opracowaniu albumu.
          4. Prace konkursowe należy przedłożyć nauczycielowi geografii.
          5. Termin składania prac konkursowych upływa 5 maja 2023 r. (piątek).
          6. Wyłonienie zwycięzców nastąpi do 11 maja 2023 r. (czwartek).
          7. Nagrodami w Konkursie będą dodatkowe oceny i 20 punktów z zachowania.

1. KRYTERIA OCENY
          1. Kryteriami oceny pracy konkursowej będzie: staranność wykonania, związek z tematem konkursu oraz wkład pracy własnej.

Bogumiła Dec - Rejman

• XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNE ORIGAMI

• Ponownie zapraszamy wszystkich miłośników składania papieru do udziału w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Rzeszowie.

nauczyciel matematyki

• XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "ROZKOSZE ŁAMANIA GŁOWY"

• Zapraszamy wszystkich miłośników szarad matematycznych do udziału w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Rzeszowie.

Szczegóły w REGULAMINIE. Powodzenia!

Regulamin_konkursu_matematycznego_2023.pdf

nauczyciel matematyki

• XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MATEMATYCZNE ORIGAMI"

• Zapraszamy wszystkich miłośników składania papieru do udziału w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Rzeszowie.

Zadaniem uczestnika jest własnoręczne złożenie wielościanu metodą origami modułowego. Liczy się pomysłowość, estetyka, stopień trudności i wierność sztuce origami. Szczegóły w REGULAMINIE. Powodzenia!

XII_Miedzyszkolny_Konkurs_Matematyczne_Origami.pdf