PASOWANIE NA CZYTELNIKA
29.11.202428 listopada 2024 r. w naszej szkole odbyły się spotkania biblioteczne dla pierwszoklasistów wprowadzające uczniów w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej.
Uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 1d, pod opieką Wychowawczyń M.Kmieć, D.Trawki, J. Szubart i M. Gibały, po złożeniu przysięgi książce, zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Pasowania tradycyjnym, ptasim piórem dokonała Pani dyrektor A.Skiba. Przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników to dla nich ważne wydarzenie.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
26.11.202420 listopada br. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy obchody Dnia Praw Dziecka, które połączyliśmy z uczestnictwem w VI edycji „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach oraz warsztatach plastycznych. Ubrane w niebieskie akcenty, wzięły udział w radosnym marszu, niosąc balony i przypominając wszystkim o prawach dziecka. Dzień zakończyliśmy zabawami i rozmowami, które utrwaliły w dzieciach wiedzę o ich prawach i potrzebie wzajemnego szacunku.
"CYBEPRZEMOC: FORMY, SKUTKI, OCHRONA" – KAMPANIA EDUKACYJNA MINISTERSTWA CYFRYZACJI PN."@AKTYWNIE W SIECI"
25.11.202413 listopada 2024r. odbyła się ogólnopolska lekcja online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. "Cyberprzemoc: formy, skutki, ochrona", w której uczestniczyli uczniowie klasy 7a pod opieką pani Bogumiły Dec - Rejman. Podczas spotkania online uczestnicy dowiedzieli się na temat cech działania cyberprzemocowego (powtarzalność, nierównowaga, intencjonalność), etapów (konfrontacja, naznaczenie oraz wpisanie w rolę) i form działania cyberprzemocowego (m.in. hejt, stalking, wykluczanie z grona "znajomych" w internecie). Obejrzeli również film o dziewczynce doświadczającej cyberprzemocy. Ponadto zapoznali się z długofalowymi konsekwencjami dla osoby doświadczającej cyberprzemocy oraz konsekwencjami dla inicjatora. Uczniowie zostali poinformowani co mogliby zrobić gdyby byli świadkami cyberprzemocy.
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
25.11.202419 listopada 2024r. uczniowie klas: 7c i 8 a spotkali się z doradcą zawodowym panią Mariolą Lidwin. Spotkania poświęcone były tematyce dotyczącej dalszej ścieżki edukacyjnej, lokalnego rynku pracy oraz działalności różnych przedsiębiorstw. Pogadanki zostały wzbogacone ćwiczeniami i testami. Uczniowie weryfikują swoje wyobrażenia o konkretnych zawodach i rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Jak co roku realizacja programu "Otwarta firma" pod kierunkiem pani Bogumiły Dec - Rejman umożliwia uczniom zapoznanie się z zadaniami przedsiębiorstw i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. W przyszłości te działania zaprocentują łatwiejszym planowaniem przyszłości zawodowej uczniów.
WYSTAWA "W ŚWIECIE KOMÓREK BIOLOGICZNYCH"
24.11.2024Wystawa prac uczniów klasy V „a” pod hasłem „W świecie komórek biologicznych” .
Uczniowie stworzyli modele, rysunki oraz inne formy plastyczne. Szeroki wachlarz prac wystawiono w holu naszej szkoły.
Wychowawczyni klasy M.Wojtan
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
24.11.202422 listopada br. radca prawny Pani Anna Hałucha-Skoczek z OIRP w Rzeszowie odbyła spotkanie z uczniami naszej szkoły. Tematyka spotkania „Prawnik - co to za zawód? Odpowiedzialność prawna w cyberprzestrzeni”.
Opracowała M. Wojtan
WARSZTATY EDUKACYJNE „ZDROWO ŻYJĘ, SOKI PIJĘ”
21.11.202419 listopada br. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne, podczas których dzieci własnoręcznie przygotowywały pyszne i zdrowe soki z owoców oraz warzyw. Był to dzień pełen uśmiechów, nowych smaków i praktycznej nauki zdrowych nawyków żywieniowych. Największą atrakcją było samodzielne wkładanie kawałków owoców i warzyw do sokowirówki. Dzieci obserwowały, jak powstają kolorowe napoje, a różnorodność barw i zapachów wzbudzała zachwyt. Po zakończonej pracy każde dziecko otrzymało swój kubeczek świeżo wyciśniętego soku do degustacji. Na zakończenie warsztatów dzieci wspólnie omówiły, które soki smakowały im najbardziej i zapoznały się z korzyściami płynącymi z picia naturalnych napojów.
ŻYWA LEKCJA HISTORII
21.11.2024W piątek 15 listopada w naszej szkole pojawili się po raz kolejny nasi sympatyczni goście z Bractwa Rycerskiego Kerin. Tym razem temat ich lekcji odnosił się do 106. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie najpierw dowiedzieli się, jak doszło do rozbiorów, a następnie zapoznali się z historią walk Polaków o odzyskanie utraconej wolności. Uczestnicy zabawy mieli możliwość przymierzyć strój kosyniera, poczuć ciężar kajdan oraz poznać losy jednego z głównych bohaterów walk o Polskę - Józefa Piłsudskiego. Wszystko jak zwykle odbywało się w atmosferze zabawy. Dzięki takim lekcjom, historia staje się fascynującą podróżą, a nie sucha teorią.
WYJŚCIE KLAS ÓSMYCH DO TEATRU
20.11.202413 listopada br. klasy ósme uczestniczyły w spektaklu „Latarnik” w Wojewódzkim Domu Kultury W Rzeszowie. Twórcy przedstawienia szeroko rozwinęli wątki wspomnień głównego bohatera, nie zabrakło barwnej scenografii i ciekawych kostiumów. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli adaptację tej lektury szkolnej i na pewno na długo zapamiętają jej treść.
Godziny dzwonków
Piątek 18.04.2025