• KOSZYKARSKIE ROZGRYWKI KLAS 3-6

21.01.2024

W sobotę (13.01) w Naszej Szkole miała miejsce kolejna odsłona sportowych zawodów szkolnych. Tym razem na Naszej hali królowała koszykówka, a rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Najlepszymi zawodnikami turnieju w obu kategoriach zostali wybrani: Mikołaj Cyran (kl. 4a) oraz Jeremi Radwański (kl. 6c).Ponadto każdy z uczestników na koniec otrzymał drobny upominek. Wszystkim uczniom gratulujemy sportowej postawy.
            Zachęcamy wszystkich do brania udziału w zajęciach i rozgrywkach sportowych organizowanych w Naszej Szkole.

• 2024 – ROKIEM EDUKACJI EKONOMICZNEJ

15.01.2024

11 stycznia 2024r. uczniowie klasy 8a wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online pt. „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania” zorganizowanej przez Komitet Organizacyjny Roku Edukacji Ekonomicznej 2024. Zajęcia poprowadzili ekonomista profesor Witold Orłowski i przewodniczący komitetu organizacyjnego REE 2024r. W trakcie spotkania, nawiązując do historycznych reform gospodarczych m.in. ustanowienia przez Władysława Grabskiego złotego jako waluty oraz utworzenia Banku Polskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego omówione zostały współczesne wyzwania i trudności świata.
            Rok 2024, uchwałą Senatu (7.09.2023r.) został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

• KARTKI ŚWIĄTECZNE - BOŻE NARODZENIE 2023

20.12.2023

Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV,V,VI i VII zaprojektowali i wykonali na lekcjach plastyki i techniki kartki świąteczne.

Do akcji włączyli się również najmłodsi uczniowie klas I - III wykonując piękne pierniczki świąteczne, które razem z kartkami trafiły na kiermasz świąteczny.

W tym roku kartki i pierniki przedstawili mieszkańcom dzielnicy Biała uczniowie klas: VII A, VII B, VI A i VI C w kościele po mszach niedzielnych w dniach 3, 10 i 17 grudnia 2023 roku.

• PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Szanowni Państwo,

informujemy, że w okresie 27 grudnia 2023 r. – 29 grudnia 2023 r. trwa przerwa świąteczna.

W tych dniach będzie prowadzony dyżur świetlicowy tylko dla dzieci zapisanych (zapisy u wychowawców klas do 19 grudnia br.). Uczniowie uczęszczający na obiady będą mieć zapewniony posiłek, ale bez możliwości odpisu w przypadku nieobecności na dyżurze (podyktowane jest to krótkim okresem rozliczeniowym).

• PACZUSZKA DLA MALUSZKA I JEGO MAMY

Zakończyliśmy akcję w szkole ,,Paczuszka dla maluszka i jego mamy”.

Była to zbiórka artykułów dla najmłodszych dzieci z Domu Samotnej Matki w Rzeszowie mieszczącego się przy ulicy ks. Józefa Sondeja 7.

Przez tę akcję chcieliśmy pomóc MAMOM, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i potrzebują do codziennej pielęgnacji swoich dzieci dużo artykułów. Uczniowie biorący udział w tej zbiórce przynosili do szkoły m.in. pampersy, kosmetyki dla niemowląt i dzieci do lat 2, środki czystości dla ich mam oraz artykuły spożywcze.

• WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

07.12.2023

Wyróżnienie w IX Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Mój przyjaciel Miś – bajkowy bohater”

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne rozstrzygniecie konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 w Rzeszowie przyniosło wyróżnienie dla utalentowanej uczennicy klasy III C – Natalii Mirek. Głównym celem konkursu było rozwijanie fantazji i wyobraźni twórczej. Do konkursu nadesłano ponad 200 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 listopada.
            Serdecznie gratulujemy!

Niedziela 19.05.2024