• AKCJA ,,RODACY BOHATEROM''

01.12.2023

Na kresach wschodnich żyje jeszcze stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani są po całych Kresach, poprzedzielani wieloma granicami. Żyją w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wzorem męstwa, heroizmu, poświęcenia oraz najgorętszej miłości do Ojczyzny.

• ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - GRUDZIEŃ

01.12.2023

Informujemy, że odpłatność za obiady za miesiąc grudzień 2023 r. będzie wynosić odpowiednio:

- szkoła - 62,40 zł

- oddział przedszkolny – 74,10 zł

Opłaty należy dokonywać na konto bankowe szkoły: 90 1020 4391 0000 6102 0187 6689 w terminie do 10-tego dnia danego miesiąca. W tytule prosimy wpisywać imię i nazwisko dziecka.

• ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

28.11.2023

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 15 listopada 2023 r. uczniowie klas: 7A i 7B mieli możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach z doradztwa zawodowego. Doradca pani Mariola Lidwin z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej poprzez gry i zabawy dydaktyczne pomogła uczniom zaplanować dalsze etapy kształcenia po szkole podstawowej. Zapoznała uczniów z lokalnym rynkiem pracy.

• SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

24.11.2023

Dwoje naszych uczniów: Alan Krzyczkowski z klasy 8A zajął 3 miejsce, a Ewelina Czerkies z klasy 7A zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Przyrodniczym „Krajobraz moich okolic” organizowanym przez Szkołę Szpitalną w Rzeszowie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania przyrodą, zwiększanie świadomości ekologicznej oraz pogłębianie więzi ze środowiskiem, regionem i krajem. Jury w składzie: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Szpitalnej po bardzo burzliwych naradach spośród 146 nadesłanych prac, wyłoniło zwycięzców konkursu, w którym znaleźli się nasi uczniowie.

Gratulujemy!

20.11.2023

14. października – Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty w tym roku wypadło w sobotę, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy je w dniu 13. października (piątek).

Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się ogłoszeniem wyników głosowania uczniów na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO NAUCZYCIELA,
            w którym I miejsce zajął Pan Marcin Florczak, II miejsce Pani Agnieszka Bielęda oraz Pan Dawid Bartuś oraz III miejsce ks. Michał Szetela. Wygrani nauczyciele otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki od Samorządu Szkolnego.
            Serdecznie im GRATULUJEMY!

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

15.11.2023

11 listopada to bardzo ważny dzień w naszym kalendarzu. Upamiętnia on święto wszystkich Polaków - rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.

Z tej okazji, jak co roku, zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w uroczystej akademii poświęconej temu doniosłemu wydarzeniu. Na początku odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie uczniowie przedstawili scenkę przedstawiającą po krótce drogę dochodzenia naszej ojczyzny do niepodległości oraz zaprezentowali pieśni patriotyczne i wiersze. Można było m. in. usłyszeć utwory takie jak “Wojenko, wojenko”, “Serce w plecaku”, “Taki kraj” czy “Gawędę o miłości ziemi ojczystej”. Wydarzenie zakończyło wręczenie przez Dyrekcję nagród laureatom w konkursie “Moja Ojczyzna”.

• AKCJA ,,SEGREGUJĘ, BO WARTO...''

14.11.2023

W październiku 2023 r. nasza szkoła brała udział w VII edycji akcji ekologicznej pn. ,,Segreguję, bo warto… dla ochrony klimatu”. Patronat nad ta akcją objął Prezydent Miasta Rzeszowa przy współpracy MPGK.

Akcja miała na celu zebranie jak największej ilości makulatury i plastiku. Przez tydzień nasi uczniowie przynosili do szkoły zebraną w domu makulaturę i plastik. W określonym terminie surowce te zostały odebrane przez pracowników MPGK w Rzeszowie.

• UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

14.11.2023

18 października 2023r. odbyło się Pasowanie na Ucznia klas pierwszych - I A i I B. Na początku uroczystości, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała Dyrekcję Szkoły, nauczycieli, rodziców i najmłodszych uczniów. Następnie oglądaliśmy część artystyczną, wykonaną przez uczniów klas pierwszych i siódmych. W części oficjalnej, Dyrektor Szkoły przyjął od klas pierwszych Akt Przyrzeczenia solidnego wypełniania obowiązków przez pierwszoklasistów i dokonał pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rzeszowie. Na zakończenie uroczystości, nowo przyjęci do grona naszych uczniów, otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci, przygotowanym przez rodziców. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.

• LAUREACI III SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”

09.11.2023

Za nami 3. edycja szkolnego konkursu poezji i pieśni patriotycznej „Moja Ojczyzna”, którego nadrzędnym celem było upamiętnienie rocznicy Narodowego Święta Niepodległości poprzez polską poezję i pieśń patriotyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji tego święta 9 listopada 2023 r. w naszej szkole. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Dyrekcji, A. Kruka i A. Skiby pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Oddział w Rzeszowie, który objął honorowy patronat nad konkursem. Wszystkim dzieciom pięknie dziękujemy za trud, odwagę i wspaniałe występy, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Niedziela 19.05.2024
      • Strona archiwalna