• WYWIADÓWKI

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach 14 listopada 2023 r. (klasy 1-3) oraz 16 listopada 2023 r. (klasy 4-8) o godz. 16.30 odbędą się wywiadówki.

Numery sal lekcyjnych zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych do szkoły.

• DNI RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

11.10.2023

Dnia 5 października br. klasy VIa i VIc brały udział w dniu otwartym zorganizowanym w ramach Dnia Ratownictwa Medycznego. Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie na dzieci czekały różne atrakcje. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy czy w jaki sposób opiekować się rannymi. Mogli także zobaczyć jak wygląda praca na izbie przyjęć. Edukacji towarzyszyły gry i zabawy. Zwieńczeniem spotkania było przeciąganie liny, w którym, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, mocniejsza okazała się być drużyna dziewczynek!

• SZKOLNY MARATON GŁOŚNEGO CZYTANIA

11.10.2023

W dniu 29 września br. włączyliśmy się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 r. i jest organizowany corocznie. Datę wybrano nieprzypadkowo, ponieważ w tym dniu przypada rocznica urodzin znanej autorki piszącej dla dzieci i młodzieży- Janiny Porazińskiej.
            W wydarzeniu w naszej szkole brały udział klasy 4-6. Chętni uczniowie czytali przez 15 minut książki “Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” oraz “Za duży na bajki”, a następnie przekazywali lekturę do kolejnej klasy, która kontynuowała zadanie.

• DRODZY RODZICE, KOCHANI UCZNIOWIE!

04.10.2023

4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Małymi krokami zbliża się zima. W chłodne dni nie możemy zapomnieć o naszych kochanych zwierzakach. W związku z tym serdecznie zapraszamy do zbiórki na rzecz podopiecznych schroniska Kundelek.

Bardzo prosimy o przynoszenie wszelkiego rodzaju karmy dla psów i kotów.

• POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI

03.10.2023

Nasza szkoła w dniu 28 września 2023 r. gościła ,,Grupę Zaelektryzowani’’ z Lublina, która zaprezentowała pokaz przyrodniczy pt. ,,Poczuj chemię do fizyki’’.

W spektaklu zostały zaprezentowane doświadczenia dotyczące reakcji otrzymywania i wybuchowego spalania wodoru, powstawania chmur w wyniku połączenia ciekłego azotu i wrzątku. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się w jaki sposób nadmuchać w 3 sekundy rękaw do pieczenia o długości 4 m! Poznali oni właściwości helu oraz mieli okazję na jazdę rowerem przeciwskrętnym i przekonać się jak dużo potrzeba siły, aby rozdzielić przyssawki budowlane.

• PROGRAM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

02.10.2023

W dniach od 11.09 – 21.09.2023 r. w klasach 1-8 zostały przeprowadzone zajęcia pn.: „Program edukacji ekologicznej w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu”. W październiku ubiegłego roku w naszej szkole został zamontowany zbiornik naziemny na deszczówkę wraz z tablicą edukacyjną i to one stanowiły główny temat zajęć. W klasach 1- 3 zajęcia przeprowadzili wychowawcy klas, zaś uczniowie klas 4-8 mieli zajęcia z nauczycielem biologii i przyrody Panią Bernadetą Błahut.

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

02.10.2023

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności trwającego w dniach 16-22 września placówki, które zgłosiły chęć udziału w tej akcji miały za zadanie zorganizować jedno przedsięwzięcie. W naszej szkole w ramach tej akcji w dniu 20 września br. chętni uczniowie od klas 1 do 8 przybyli na zajęcia na rowerach/ hulajnogach/ na deskorolkach/na rolkach tym samym przyczynili się do lepszej jakości powietrza w naszym mieście, zmniejszenia hałasu, a przede wszystkim do lepszej kondycji swojego organizmu.

• MEDALIŚCI MISTRZOSTW RZESZOWA W LEKKIEJ ATLETYCE

26.09.2023

W dniu 21 września br. odbyły się indywidualne mistrzostwa Rzeszowa w lekkiej atletyce.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy medale. Srebrny medal w rzucie piłeczką palantową Monika Porada, w skoku w dal Angela Żuczek oraz brąz w biegu na 60m Jakub Szyszka.

Szkołę Podstawową reprezentowali Monika Porada, Angela Żuczek, Ewa Łyszczarz, Lena Nowak, Anna Mazur, Magda Wąsacz, Nadia Szymańska, Emilia Kielar, Jakub Szyszka, Jeremi Radwański, Gabriel Basara, Stanisław Perec, Leon Kozdraś.

Niedziela 19.05.2024
      • Strona archiwalna